تشخیص اوتیسم از روی دندان های كودك فراهم گردید

تشخیص اوتیسم از روی دندان های كودك فراهم گردید

خاتون یار: تهران- محققان آمریكایی می گویند كه با تجزیه و تحلیل لایه های دندانی كودك می توان تشخیص داد كه كدام كودك به اختلال اوتیسم مبتلا می گردد.


به گزارش روز پنجشنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این مطالعه زمینه را برای ابداع یك آزمایش جدید تشخیص اوتیسم كه بتوان آن را در مراحل ابتدایی بعد از تولد انجام داد، هموار می سازد.
این تحقیق كه توسط محققان دانشكده پزشكی دانشگاه مونت سینای در آمریكا انجام شده است، نشان داده است كه با بررسی روش سوخت ساز دو ماده غذایی روی و مس در كودكان می توان پیش بینی نمود كه چه كسی به اوتیسم مبتلا می گردد.
محققان در این مطالعه چرخه هایی را در متابولیزم مواد مغذی شناسایی كرده اند كه ظاهرا برای تكامل عصبی سالم حیاتی هستند.
محققان همینطور الگوریتم هایی را ابداع نموده اند كه بر مبنای اندازه گیری های ناشی از این چرخه های متابولیك می تواند پیش بینی نماید آیا كودك به اوتیسم مبتلا می گردد یا خیر.
آنها با مقایسه كودكان مبتلا به اوتیسم با خواهران یا برادران خود كه رشد معمولی داشتند، متوجه شدند كه تفاوت های قابل توجهی در سطوح مس و روی در دندان های آنها وجود داشت.
محققان همینطور متوجه شدند كه این امضاهای بیوشیمیایی پیش از تولد و در هنگام تولد وجود دارند كه این مورد زمینه را برای ابداع یك آزمایش جدید تشخیص اوتیسم كه بتوان آن را در مراحل ابتدایی بعد از تولد انجام داد، میسر می سازد.
اوتیسم یا درخودماندگی (Autism) نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است كه با رفتارهای ارتباطی، كلامی غیرطبیعی مشخص می گردد. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می كند و علت اصلی آن ناشناخته است. این اختلال در پسران شایع تر از دختران است.
این مطالعه در شماره 30 مه مجله Scientific Advances انتشار یافته است.
علمی**2038**2025


1397/03/11
12:22:37
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان