رئیس جامعه پزشكان متخصص داخلی:

مسئولان تدبیری برای پیشگیری از شیوع سرطان بیاندیشند

مسئولان تدبیری برای پیشگیری از شیوع سرطان بیاندیشند

خاتون یار: تهران- رئیس جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران اظهار داشت: مسئولان نظام سلامت به جای اینكه تدبیری برای پیشگیری از شیوع سرطان در كشور بیاندیشند، صحبت های ما را تكذیب می كنند.


به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از انجمن متخصصان داخلی دكتر ایرج خسرونیا امروز (جمعه) در افتتاحیه بیست و نهمین كنگره متخصصان داخلی ایران با انتقاد از طرح این مورد كه صحبت های پزشكان در مورد شیوع سرطان تاكنون سرانجامی نداشته است، اضافه كرد: همواره نسبت به شیوع سرطان در سال های نه چندان دور اخطار داده ایم و خواهش كردیم مسئولان گوش شنوا داشته باشند، اما متاسفانه آن را تكذیب می كنند.
وی اظهار داشت: به تمام مسئولان نامه نوشتیم و اعلام خطر كردیم، اما گوش شنوایی وجود ندارد.
رئیس كنگره متخصصان داخلی ایران تصریح كرد: اكنون 9 درصد جمعیت كشور سالمند هستند كه در سال های نه چندان دور به 12 درصد خواهد رسید.
وی همینطور با اشاره به افزایش 5 درصدی تعرفه های پزشكان متخصصان داخلی در سال 97 اظهار داشت: اگر تعرفه ها افزایش پیدا نمی كرد، بهتر و ارزشمندتر بود؛ زیرا هیچ سنخیتی با تورم و هزینه ها ندارد. اضافه كردن دو هزار تومان به دستمزد و تعرفه پزشك قابل قبول نیست.

**انتقاد از تصمیم های پزشكی
وی افزود: متاسفانه همكاران متخصص داخلی، توجهی به سرنوشت علمی و صنفی خود ندارند و انتخابات داخلی را جدی نمی گیرند.
خسرونیا با انتقاد از برخی تصمیمات در پزشكی، اظهار داشت: انجام آندوسكوپی توسط متخصص داخلی صورت می گیرد و دوره های آن را هم پشت سر گذاشته است، اما چرا باید پس از فارغ التحصیلی، از یك انجمن غیر، مجوز بگیرد و پول پرداخت كند.
معاون پیشین سازمان نظام پزشكی تهران ادامه داد: این كار، آموزش پزشكی را زیر سئوال می برد و رانت خواری را تشویق می كند.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایرنا بیست و نهمین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی از امروز جمعه (21 اردیبهشت) تا دوشنبه (24 اردیبهشت) در مركز همایش های رازی برپاست. اقتصاد درمان و بهداشت و چالش های عرصه خدمات پزشكی بخشی از موضوعات مورد بحث در این گنگره است.
علمی**9157 /1449


1397/02/22
18:55:29
5.0 / 5
5130
تگهای خبر: پزشك , سرطان , سلامت , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان