رییس شبكه هپاتیت ایران:

داروی جدید ایرانی هپاتیت B وارد بازارشد

داروی جدید ایرانی هپاتیت B وارد بازارشد

خاتون یار: تهران-رییس شبكه هپاتیت ایران با اشاره به اینكه داروی جدید ایرانی هپاتیت B با عنوان ؛تاف؛ وارد بازار دارویی كشور شده است، اظهار داشت: این دارو عوارض استخوانی و كلیوی داروی قبلی را ندارد.


دكتر سید مؤید علویان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: با عنایت به عوارض داروی 'تنوفوویر' فرمول جدیدی از این دارو با نام 'تاف' وارد بازار شده كه ضمن داشتن اثرقوی عوارض كلیوی و استخوانی داروی تنوفوویر را ندارد.
این فوق تخصص گوارش و بیماریهای كبدی بیان كرد كه این دارو توسط صنعت دارویی كشور تولید شده و قیمت آن حدودا معادل داروی تنوفوویر است.
وی بیان كرد: این بیماری با وجود داروهای كنونی قابل ریشه كن شدن نیست و تنها می توان آن را كنترل كرد. آخرین داروی این بیماری داروی ضد ویروس تنوفوویر است كه با مهار آنزیم مسئول تكثیر آن سبب كاهش سطح ویروس هپاتیت B در خون می گردد.
رییس شبكه هپاتیت كشور تصریح كرد كه از عوارض مهم داروی موجود هپاتیت بی، می توان به عوارض كلیوی و استخوانی اشاره نمود كه نیاز به مراقبت در بیماران را می طلبد.
وی ادامه داد كه هم اكنون این دارو تحت پوشش بیمه قرار نگرفته اما با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته امیدواریم هر چه سریعتر شاهد پوشش بیمه ای این دارو باشیم.
رئیس شبكه هپاتیت ایران، به شیوع این بیماری در كشور اشاره نمود و اظهار داشت: شیوع هپاتیت B در ایران از حدود 3.5 تا 5 درصد در نقاط مختلف كشور به حدود 2 درصد كاهش یافته است.
وی، انتقال با استفاده از مادر مبتلا به نوزاد از مهمترین راه های انتقال این بیماری در قدیم اعلام نمود و اظهار داشت: با عنایت به اجرای طرح واكسیناسیون نوزادان از سال 1373 این مورد در كشور كاهش چشمگیری یافته است.
هپاتیت بی (Hepatitis B) یك عفونت حاد و جدی كبدی است كه توسط ویروس هپاتیت 'بی' (HBV) بوجود می آید. این ویروس داخل سلول كبدی تكثیر می گردد و سبب اختلال در عملكرد آن می شود، بطوریكه در برخی از افراد مزمن شده و سبب نارسایی كبد می گردد.
علمی ** 1201 **1440


1396/12/15
13:59:50
2.7 / 5
8324
تگهای خبر: بیمار , دارو , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(6)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
مهران:
داروی تاف چه زمانی بطور انبوه دراختیار بیماران قرار میگیرد

مهران:
چرا داروی تاف درسراسر کشور توزیع نمیشود

صدف:
سلام داروی تاف از کدام داروخانه ها میشه تهیه کرد

محمد:
تاف یعنی به جا تنووفیر وارد بازار میشه پس چرا دکترم تجویز نکرد

مشتاق:
پس چرا پزشک تاف تجویز نمی کته
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان