علم دندانپزشكی ترمیمی و شناخت درمان علت بیماری های دهان و دندان

علم دندانپزشكی ترمیمی و شناخت درمان علت بیماری های دهان و دندان

خاتون یار: تهران- ایرنا- دبیر مشاور علمی ترمیمی دوازدهمین كنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران با تاكید بر اینكه دندانپزشكی ترمیمی امروزه به دنبال درمان علت بیماری های دهان و دندان است، اظهار داشت: ترمیم دندان، بازسازی انساج از دست رفته دندانی است به نحوی كه عملكرد و زیبایی اولیه را به دندان و سیستم دندانی بازگرداند.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن دندانپزشكان عمومی، دكتر هاله كاظمی در آستانه برگزاری دوازدهمین كنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران تصریح كرد: حوزه های عملكرد رشته ترمیمی بسیار وسیع و جامع است و بنابراین یكی از پایه های اساسی دندانپزشكی و دربرگیرنده مباحث زیادی در این زمینه است و از ترمیم های كوچك و محافظه كارانه تا بازسازی كامل سیستم جونده را با عنایت به حفظ سلامت بافت های دندانی شامل می گردد.
وی با اشاره به اینكه از محاسن رشته ترمیمی آشنایی كامل با مواد دندانی و كاربرد صحیح آنها است، ادامه داد: دیدگاه اولیه دندانپزشكی فقط درمان مشكل بدون درنظرگرفتن علت شناسی تولید بیماری بوده، در حالی كه علم دندانپزشكی ترمیمی امروزه به سمت درمان علت بیماری است.
كاظمی با اشاره به اینكه احیانا علم دندانپزشكی ترمیمی در هزاره سوم به درمان های رجنراتیو در این زمینه دست پیدا خواهد كرد، اظهار داشت: هم اكنون مواد مستقیم، كامپوزیت های دندانی و از مواد غیرمستقیم پرسلن های دندانی بیشترین كاربرد در دندانپزشكی ترمیمی دارند.
وی عنوان كرد: امروزه تنوع بسیاری در این مواد به وجود آمده و شناخت این مواد و تكنیك های كاربرد آنها برای هر دندانپزشكی از اولویت های آموزشی است.
دبیر مشاور علمی دوازدهمین كنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران خاطرنشان كرد: طرح درمان جامع با عنایت به جنبه های مختلف درمانی و پرهیز از دید محدود از نكات بارز رشته ترمیمی است و امید است با همكاری همه جانبه رشته های مختلف و توجه به طرح درمان های چند رشته ای بتوان بهترین طرح درمان را به بیماران عرضه داد.
دوازدهمین كنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران 19 تا 22 دی ماه سال جاری و به مدت چهار روز در مركز همایش های برج میلاد برگزار می گردد.
علمی**1834**1440
تنظیم: ناهید شفیعی ** انتشار: گلشن


1396/09/23
12:30:44
5.0 / 5
4719
تگهای خبر: بیمار , درمان , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان