فعال سازی احرازهویت دومرحله ای سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی

فعال سازی احرازهویت دومرحله ای سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی

خاتون یار: با هدف افزایش امنیت اطلاعات مخاطبان سازمان تامین اجتماعی، احراز هویت دومرحله ای در «سامانه خدمات غیرحضوری» و برنامه کاربردی تلفن همراه «تامین من» فعال می شود و کاربران جهت استفاده از این دو سامانه، لازم است بعد از ورود نام کاربری و رمز خود، کدی را که در همان لحظه به گوشی تلفن همراه آنها ارسال می شود، وارد کنند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، این اقدام با هدف صیانت از اطلاعات حساب کاربری ذی نفعان و مقابله با تهدیدات سایبری احتمالی در رابطه با رمز عبور و از طرف مرکز فناوری، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی، اجرا می شود.
بر طبق این گزارش، مکانیزم مذکور بصورت تدریجی برای بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارکنان ستادی، بیمه ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی از سوم مهرماه فعال می شود. همین طور این مکانیزم برای کارفرمایان نیز از دوم آبان ماه فعال خواهد شد.
سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به آدرس ES.tamin.ir سامانه ای برای ارائه انواع خدمات به مخاطبین و ذی نفعان این سازمان مشتمل بر بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان و برنامه کاربردی (اپلیکیشن) «تأمین من» که از نشانی Hamrah.tamin.ir قابل دریافت است، سامانه ای جهت استفاده از خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی بوسیله گوشیهای تلفن هم راه است.
هم اکنون ۵۷ خدمت سازمان تامین اجتماعی همچون ارسال فهرست و پرداخت حق بیمه کارفرمایان، مشاهده حکم و فیش حقوقی بازنشستگان، ثبت درخواست هدیه ازدواج، انعقاد قراردادهای بیمه اختیاری و صاحبان حرف و مشاغل آزاد و پرداخت حق بیمه این گروه از بیمه شدگان و... بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب یا کارگزاری های سازمان تامین اجتماعی، بوسیله سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان ارائه می شود.
استفاده از امکانات سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، مستلزم ثبت نام در این سامانه است و برای ثبت نام در این سامانه داشتن سیمکارت تلفن همراه به نام شخص متقاضی ضرورت دارد. بیمه شدگان و سایر مخاطبان و ذی نفعان سازمان تامین اجتماعی می توانند بعد از ثبت نام در این سامانه، خدمات مورد نیاز را بوسیله مراجعه مستقیم به این سامانه یا با نصب برنامه کاربردی (اپلیکیشن) تامین من بر روی گوشی تلفن همراه خود دریافت نمایند.
منبع:

1402/06/10
16:34:48
0.0 / 5
202
تگهای خبر: ازدواج , خدمات , درمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان