تغییرات آب و هوایی تهدیدی برای افزایش جمعیت

تغییرات آب و هوایی تهدیدی برای افزایش جمعیت

به گزارش خاتون یار، خراسان رضوی جامعه علمی، تغییرات آب و هوایی را به شکل گسترده به عنوان «بزرگترین تهدید جهانی سلامت قرن بیست و یکم» شناخته است. با این وجود، تغییرات آب و هوایی فقط مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای نیست می تواند در کاهش پیوند اجتماعی و انسجام جامعه هم موثر باشد.


به نقل از ویفروم، انسان ها در زندگی مدرن آغاز به اهلی کردن حیوانات و گیاهان کردند، شهرها را ساختند، کارخانه ها را راه اندازی و آغاز به مهار نیروی الکتریکی کردند. این نوآوری ها بطور کامل نحوه ارتباط ما با یکدیگر و دنیای اطرافمان را متحول کرد.
بیشتر انسان ها پیش از عصر مدرن، در گروههای کوچک جمعی زندگی می کردند که خانواده بزرگ بر آن احاطه داشت و به سختی از خانه دور می شدند.
امروزه مردم در سرتاسر جهان، بطور فزاینده ای در شهرها زندگی می کنند و مجبور به ترک سبک زندگی سنتی شدند. رسانه های اجتماعی کوچکتر و کوچکتر شده اند و باوجود کوشش برای مقاومت در مقابل کاهش ارتباطات اجتماعی، بطور فزاینده ای خودرا در واحدهای خانوادگی جدا شده سازماندهی می کنند، در نتیجه، تنهایی بیشتر می شود.
نتایج زندگی مدرن به نرخ فزاینده تنهایی و قطع ارتباط اجتماعی ختم نمی گردد. در حقیقت، در همان کسری از زمانی که زندگی اجتماعی بشر را متحول کردیم، تقاضای خودرا نیز بطور شایان توجهی افزایش داده ایم؛ پاکسازی میلیاردها هکتار جنگل، انتشار میلیاردها تن گازهای گلخانه ای در جو و تحمیل زیرساخت های گسترده بر روی زمین مواردی از این مثالهاست.
نتایج بررسی نشان داده است، زوج هایی که نگران آینده هستند ممکنست در مورد بچه دار شدن با هم اختلاف داشته باشند. برای زوج های دیگر، تغییرات آب و هوایی ممکنست صمیمیت را کاهش، خشونت را افزایش دهد و سلامت باروری را تهدید کند. در حقیقت، شواهد قانع کننده ای وجود دارد که نشان میدهد هوای گرم غیرفصلی با کاهش تولد ۹ ماه بعد مرتبط می باشد و بیان می کند که تغییرات آب و هوا می تواند بر صمیمیت بین همسران تأثیر بگذارد. تغییرات اقلیمی مشکلی است که این پتانسیل را دارد که ما را بیشتر و بیش از هم دور کند.
منبع:

1402/06/08
07:51:12
0.0 / 5
310
تگهای خبر: خانواده , زندگی , سلامت , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان