مرتضوی در حاشیه جلسه هیات دولت تشریح كرد

احتمال ایجاد تغییراتی در طرح کالابرگ الکترونیک

احتمال ایجاد تغییراتی در طرح کالابرگ الکترونیک

به گزارش خاتون یار، وزیر کار اظهار داشت: موضوع حل مشکل مدیریتی صندوق های بازنشستگی از جیب کارگران مطرح نیست و هیچکس این کار را قبول ندارد اما صندوق ها با ناپایداری جدی مواجه و به اصلاحات اساسی نیازمندند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، صولت مرتضوی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره ی آخرین وضعیت طرح کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: پروسه بطورکامل به روال طبیعی ادامه پیدا می کند و مقرر است تغییراتی بر حسب دستور آقای مخبر به عمل آوریم که در حیطه کارشناسی است تا بعد از انجام و تایید مراجع صاحب نظر، ابلاغ شود.
وی ادامه داد: استقبال از این طرح خیلی مطابق با انتظار ما نبوده است.
وزیر کار در پاسخ به پرسشی درباره ی رد پیشنهادات تغییر شرایط بازنشستگی (محاسبه میانگین حقوق بازنشستگی برمبنای پنج سال آخر خدمت کارکنان دولت) از طرف مجلس و واکنش دولت به این امر، اشاره کرد: دولت لایحه می دهد و مجلس اختیار رسیدگی دارد. باید دید در کمیسیون تلفیق چه تصمیمی گرفته می شود. آن چه از صحن مجلس بگذرد و به تأیید شورای نگهبان برسد و تبدیل به قانون شود برای همه لازم الاجراست.
مرتضوی در پاسخ به این پرسش که آیا با حل مشکل مدیریتی صندوق های بازنشستگی از جیب کارگران موافق است یا نه، تصریح کرد: نه. بحث تامین مشکل مدیریتی صندوق ها از جیب کارگران مطرح نیست و هیچکس این را قبول ندارد اما مسلم است صندوق ها با ناپایداری جدی مواجه گشتند که دلیلهای خاص خودش را دارد و بطور قطع صاحبنظران دراین زمینه بر این باور هستند که اصلاحات در مدیریت و شیوه های اداره انجام و تبدیل به قانون شود.
وی اشاره کرد: این امر اساسا به خاطر آینده کارگران به انجام می رسد. این صندوق ها بین النسلی هستند و کارگران امروز و فردایش را توأمان می خواهند. ما حتما باید به فکر آتیه کارگران و بازنشستگان و بازماندگان باشیم. وظیفه ما صیانت از این صندوق ها و اتخاذ ترتیبی برای پایداری این صندوق هاست.
منبع:

1402/04/15
15:39:54
0.0 / 5
306
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان