اختصاص سهام به نوزادان 1402 در انتظار تامین منابع

اختصاص سهام به نوزادان 1402 در انتظار تامین منابع

خاتون یار: باتوجه به تاکید قانون در خصوص اختصاص سهام به نوزادان، وزارت اقتصاد منتظر تامین منابع برای اختصاص این سهام به متولدان سال جاری است.به گزارش خاتون یار به نقل از مهر، اردیبهشت ماه امسال اعلام گردید که دولت طبق ماده ۱۱ قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۲۴ مهرماه سال ۱۴۰۰، به ازای تولد هر نوزاد از سال ۱۴۰۱، یک و نیم میلیون تومان سهام -برای نوزاد- در نظر می گیرد.
طبق این قانون این سهام فقط جهت خرید واحدهای صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس به نام فرزند اختصاص خواهد یافت.
برای ثبت نام نیز والدین به درگاه ملی دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir مراجعه می کنند و بوسیله شماره گوشی همراه خود کد یکتایی را دریافت و بعد وارد حوزه خدمات و مشاوره های فرزند آوری می شوند؛ اسامی تمام متولدین سال ۱۴۰۱ وجود دارد و از آن طریق اقدام می کنند.
در این مرحله والدین درگاه بانک را انتخاب نموده و یکی از صندوق های قابل معامله (ETF) را انتخاب می کنند. این سهام در سن ۲۴ سالگی قابل برداشت توسط آن فرزند خواهد بود.
در این ارتباط، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلان اینکه این سهام ها یک سرمایه باارزش برای تشکیل زندگی نوزاد در آینده خواهد بود، می گوید: انتخاب صندوق های سهامی بر عهده والدین گذاشته است، بیش از ۱۰۴ صندوق سهامی در بازار سرمایه داریم که در این واگذاری ۳۵ صندوق می تواند توسط والدین انتخاب گردد. والدین می توانند ۳ صندوق را برای فرزندان خود انتخاب کنند.
وی تاکید می کند: سود این اوراق نیز به حساب واریز خواهد شد و انتظار می رود با پس انداز سود سالانه سهام های اختصاص داده شده و افزایش قیمت آنها در آخر ۲۴ سالگی فرد با سرمایه اولیه مطلوبی در بازار بورس به فعالیت خود ادامه دهد.


وضعیت اختصاص سهام به نوزادان متولد ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲
با توجه به این که متولدان سال ۱۴۰۰ سهام دریافت نکردند اعلام گردید که برای اختصاص سهام به این دسته نیاز به تامین اعتبار است؛ بدین سبب باتوجه به گذشت زمان باید برای تامین اعتبار اقدامات لازم صورت گیرد تا برای این گروه نیز شرایط ثبت نام و اختصاص سهام فراهم گردد که بمحض انجام مقدمات و تامین اعتبار اعلام خواهد شد.
همچنین برای اختصاص سهام به متولدان سال جاری (۱۴۰۲) هم وزارت اقتصاد منتظر تامین اعتبار است.
گفتنی است، به مدت ۷ سال در قانون بودجه باید ارقام مربوط برای سهام نوزادان تعیین و تامین اعتبار صورت گیرد.


منبع:

1402/03/18
15:31:15
0.0 / 5
247
تگهای خبر: خانواده , خدمات , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان