چه سنی بهترین زمان بیان حقیقت فرزندخواندگی به فرزندخوانده است؟

چه سنی بهترین زمان بیان حقیقت فرزندخواندگی به فرزندخوانده است؟

به گزارش خاتون یار، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در رابطه با زمان بیان حقیقت فرزندخواندگی، به کودکِ فرزندخوانده توضیح داد.


فاطمه ارزانیان در گفتگو با ایسنا، در این باره توضیح داد: حق هر انسانی است که بداند والدین زیستی او چه کسانی هستند و فرزندخوانده باید با حقیقت فرزندخواندگی خود مواجه شود. خانواده نباید برای گفتن آن، به علت این که درصدد یک موقعیت و زمان مناسب می باشد تعلل کند، چون که به تعویق انداختن این مورد و همزمانی با دوران نوجوانی مشکلات فراوانی برای فرزند و خانواده به همراه خواهد داشت.
وی افزود: بهتر است قبل از ورود فرزند به مدرسه، والدین با هماهنگی یکدیگر و همراهی مشاورین و روانشناسان دلسوز، حقیقت را در بهترین روشی که متناسب با سن فرزند در مورد گفتن حقیقت است، به او بگویند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه معمولا سفارش می شود بیان این مورد بین ۴ تا ۵ سالگی و در چارچوب داستان و تماشای کارتون های مربوطه صورت پذیرد، اضافه کرد: بیان مبحث فرزندخواندگی به کودک به شرایط کودک همچون سن و آمادگی روحی و روانی او بستگی دارد و باید با تشخیص مشاور و روانشناس صورت گیرد.
ارزانیان اعتقاد دارد که با عنایت به این که کودک پیش از ورود به مدرسه درک قابل توجهی از شرایط و فرزندخواندگی خود ندارد، تاکید می شود مجدداً به صورت جدی تر در سنین بین ۸تا ۱۰ سال به آن پرداخته شود و طی این مدت خانواده باید زمینه ای برای بیان حقیقت فراهم و آمادگی مواجهه با واکنش های احتمالی فرزند را کسب کند. یقیناً بهره مندی از تجارب روانشناس و مشاور، کمک شایانی به عبور موفقیت آمیز از این مرحله از زندگی فرزندخوانده خواهد نمود.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران ضمن اشاره به مداخلات سازمان بهزیستی برای بیان حقیقت به کودک افزود: یکی از مراحل فرزندپذیری، معرفی خانواده جهت شرکت در جلسات مشاوره است و باید زوجین بین ۳ تا ۵ جلسه را گذرانده و آموزش ها و راهنمایی های لازم را در این حوزه دریافت نمایند و با آگاهی کامل نسبت به گفتن حقیقت فرزندخواندگی، در این راه گام بردارند.
ارزانیان خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های سازمان بهزیستی نظارت بر زندگی فرزندان در خانواده های جایگزین است و رصد می کند که آیا حقیقت به کودک گفته شده است یا خیر؟ در صورت ضرورت کارشناسان دفتر فرزندخواندگی بهزیستی، خانواده ها را به مشاورین حاذق ارجاع می دهند.
بیشتر بخوانید:
توضیح بهزیستی در رابطه با متقاضیان در صف مانده «فرزندخوانده»
تغییر روش نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست/ واگذاری به خانواده ها به جای نگهداری در بهزیستی
واگذاری فرزندخوانده های بیمار و بالای ۵ سال سن به خانواده های متقاضی در کمتر از ۴۵ روز
منبع:

1402/03/05
14:19:15
0.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان