مخبر:

توقع فرزندآوری خانواده ها بدون توجه به امور رفاهی نادرست است

توقع فرزندآوری خانواده ها بدون توجه به امور رفاهی نادرست است

به گزارش خاتون یار، معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: نباید از مسکن، معیشت و مسائل رفاهی در امر فرزندآوری غافل شد و این توقع که خانواده های ایرانی بدون توجه به این مسائل به فرزندآوری تشویق شوند نادرست است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد مخبر در اولین رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت با تأکید بر بکارگیری ظرفیت های فرهنگی، سیاستگذاری، قانونگذاری و اجرائی برای اجرای قانون جوانی جمعیت و افزایش فرزندآوری در کشور اشاره کرد: افزایش ازدواج و فرزندآوری و جوانی جمعیت تنها به یک جریان خاص و بخش دولتی مربوط نمی شود و باید تمام ارکان کشور پای کار بیایند تا در سال های آتی بتوانیم همانند گذشته به جوانان و نسل جوان در راه توسعه و پیشرفت کشور افتخار نماییم.
وی با اشاره به سخنان لطمه شناسانه یکی از اعضای حاضر در این مراسم اظهار داشت: باید با بررسی و تحلیل و بررسی دقیق علمی و برنامه ریزی، همکاری و همفکری دولت و مجلس گام بلندی در امتداد رفع مشکلات خانواده های دارای چند فرزند برداشته شود.
معاون اول رییس جمهوری با اعلان اینکه در دوران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نسل جوان در همه عرصه ها حضور داشته، اظهار داشت: نهضت اسلامی با حضور جوانان شکوفا و انقلاب اسلامی با نسل جوان پیروز شد و در تمام فتنه ها و حوادث بعد از پیروزی انقلاب نیز این جوانان بودند که سینه سپر کردند و فرمانبردار آگاه و بصیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی شدند. در دوران دفاع مقدس نیز از سرباز پیاده تا فرماندهان جنگ بیش از نسل جوان بودند و پیروزی در جنگ مقابل دشمن بعثی نه با سلاح های جنگی بلکه با حضور رزمندگان و جوانان خالص و مومن محقق شد. در طول ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جوانان لشکر حزب الله امام و رهبری بودند.
مخبر با یادآوری این که در سالهای قبل بدلیل اتخاذ برخی سیاست های نادرست با خطر از دست دادن نسل جوان روبه رو هستیم، اظهار داشت: کشورهای پیشرفته از موضوع جوانی جمعیت غافل و گرفتار گرفتاری های اساسی شده اند، اگر در برهه فعلی توجه اساسی به جوانی جمعیت نکنیم، ما نیز در سال های آتی گرفتار مشکلات اساسی خواهیم شد. بدین سبب باید با تمام امکانات نرم افزاری و سخت افزاری بحث جوانی جمعیت را دنبال کرد.
وی با اشاره به اهمیت توجه به ابعاد اقتصادی تشکیل خانواده، فرزندآوری و جوانی جمعیت، اظهار داشت: نباید از مسکن، معیشت و مسائل رفاهی در امر فرزندآوری غافل شد و این توقع که خانواده های ایرانی بدون توجه به این مسائل به فرزندآوری تشویق شوند نادرست است. دراین زمینه امکانات و ظرفیت های قانونی لازم وجود دارد. باید قانون جوانی جمعیت و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری که بعضاً بر زمین مانده است هر چه سریعتر اجرائی شود.
منبع:

1402/02/31
00:25:10
0.0 / 5
133
تگهای خبر: خانواده , دولت , رفتار , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان