مدیر عامل شستا تاكید كرد

صنعت دارویی کشور نیازمند سرمایه گذاری

صنعت دارویی کشور نیازمند سرمایه گذاری

به گزارش خاتون یار، مدیر عامل شستا ضمن اشاره به جایگاه دارویی ایران در منطقه خاطرنشان کرد: با عنایت به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه رشد تولید، صنعت دارویی ما نیازمند سرمایه گذاری و توجه به توسعه تولید دانش بنیان دارد، که امیدواریم با همدلی و همکاری، چراغ تولید در این صنعت را که امنیت و سلامت جامعه را تضمین می نماید، زنده نگه داریم.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آیین افتتاحیه پروژه های خط سرنگ از پیش پرشده (پریفیلد) و بهسازی بزرگ ترین سایت تولید آمپول کشور با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان گیلان، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین (تیپیکو) برگزار شد.
این پروژه با هدف بهبود شرایط خطوط تولید با تمرکز بر صادرات و افزایش ظرفیت تولید به همراه خط جدید سرنگ از پیش پرشده (پریفیلد) اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در مراسم بهره برداری از طرح های توسعه ای در شرکت داروسازی کاسپین تأمین اظهار داشت: مبحث دارو یکی از بحث های مهم و نیاز ضروری و اجتناب ناپذیر کشور است و صنعت داروسازی به علت ارتباط با سلامت آحاد مردم، نیازمند نگاه استراتژیک است.
ابراهیم بازیان با اشاره به اینکه صنعت دارو نیاز جدی به توسعه، نوسازی و بهسازی دارد، اضافه کرد: واحدهای تولیدی دارویی ما جهت بالابردن سطح بهره وری خود، نیازمند توسعه خطوط و روزآمد کردن روش های تولید و تجهیزات هستند.
مدیرعامل شستا در ادامه با اشاره به اینکه برای تأمین داروی مصرفی شهروندان می بایستی حمایت مسؤلان محلی، منطقه ای و ملی را در حوزه سرمایه گذاری داشته باشیم تشریح کرد: استان گیلان و شهر رشت به سبب دارا بودن واحدهای فعال دارویی در قسمت های «خصوصی و دولتی» و ظرفیت خوبی که در این خصوص وجود دارد، بعنوان قطب دارویی در کشور مورد توجه مسؤلان استانی و کشوری است. امیدواریم با عنایت به ظرفیت های خوبی که واحدهای تولیدی ما در قسمت دارو دارند، خصوصا شرکت داروسازی کاسپین تأمین که ۳۰ درصد نیاز آمپول کشور را تأمین می کند، توجه ویژه ای به توسعه محصول، توسعه بازار و صادرات دارو صورت پذیرد.
مدیر عامل شستا همینطور ضمن اشاره به جایگاه دارویی ایران در منطقه خاطرنشان کرد: با عنایت به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری در زمینه رشد تولید، صنعت دارویی ما نیازمند سرمایه گذاری و توجه به توسعه تولید دانش بنیان دارد، که امیدواریم با همدلی و همکاری، چراغ تولید در این صنعت را که امنیت و سلامت جامعه را تضمین می نماید، زنده نگه داریم.
جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم ضمن قدردانی از عملکرد مدیران سنوات گذشته و حال شرکت داروسازی کاسپین تأمین در پیشبرد اهداف دارویی کشور اظهار داشت: ظرفیت های دارویی استان بالا بوده و این استان می تواند به قطب دارویی کشور تبدیل گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، منصور نکویی نیا مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تأمین (تیپیکو) هم در مراسم اظهار داشت: شرکتهای مجموعه تیپیکو با نگاههای نوآورانه و به کارگیری دانش و تکنولوژی روز دنیا و سرمایه انسانی شایسته، جهت تأمین داروی با کیفیت و در دسترس آحاد جامعه در تلاش هستند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۹۵ درصد تولید دارو در داخل کشور تأمین می شود، اضافه کرد: شرکت دانش بنیان تحقیقاتی، مهندسی "توفیق دارو" که در زمینه تحقیق و توسعه داروهای با ارزش افزوده بالا فعالیت می کند، می تواند شریک مناسبی برای مشارکت و هم افزایی با سایر شرکتهای زیرمجموعه تیپیکو همچون شرکت داروسازی کاسپین تأمین باشد.1402/02/24
04:08:42
0.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان