آخرین وضعیت تعیین دستمزد سال 1402 از زبان وزیر کار

آخرین وضعیت تعیین دستمزد سال 1402 از زبان وزیر کار

به گزارش خاتون یار، وزیر تعان، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تشکیل کارگروه های تعیین حقوق و دستمزد سال آینده اظهار داشت: همین امروز هم جلسات با نمایندگان کارفرمایان، دولت و... درحال برگزاری است و امیدواریم پیش نویس مصوبات را سریع فراهم آورند و تلاشمان این است که آن چه حق  و عدل است را در فورجه زمانی مشخص شده اعلام نماییم و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سیدصولت مرتضوی در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح بیمارستان هدایت تهران و شروع عملیات اجرائی و افتتاح ۷۸ پروژه درمانی و بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در ۲۳ استان کشور که بامداد امروز انجام شد با اعلان اینکه بیش از ۱۰۰۰ فرصت شغلی از محل پروژه های مذکور ایجاد می شود اظهار داشت: اعتبار قابل توجهی از محل منابع تامین اجتماعی به بهره برداری از این پروژه ها اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: این طرح ها سبب شدند قدری از آلام مردم کاسته شود و بنابه تعبیر مقام معظم رهبری بیمار تنها متحمل رنج بیماری شود و رنج دیگری نداشته باشد.
وزیر تعان، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه تامین اجتماعی یک سازمان خدماتی است که درمان بیمه شدگانش در مراکز ملکی کاملا رایگان است اظهار داشت: علاوه برآن در سایر بخش ها نیز سهم ۹۰ درصدی هزینه های درمان را تقبل می کند و بیماران در بیمارستان های دولتی ۱۰ درصد فرانشیز می پردازند. بازنشستگان از امکان بیمه تکمیلی نیز استفاده می نمایند که سازمان تامین اجتماعی امسال تقریباً ۵۰۰۰ میلیارد تومان را به این امر اختصاص داد و بخش قابل توجهی از حق بیمه را تقبل کرده است.
مرتضوی افزود: دعا می نماییم هیچ انسانی نیاز به درمان نداشته باشد، اما خداوند را هم شاکر هستیم که به ما توفیق داد در زمینه درمان تامین اجتماعی قدمهای بلندی برداشته شود.
وی در پاسخ به پرسشی پیرامون بهبود وضعیت معیشتی کارگران در سال آینده اظهار داشت: به استناد قانون کار، نظام حاکم بر تعیین حقوق و دستمزد، نظام چندجانبه گرایی است. برخی تصور می کنند وزیر تعاون حداقل حقوق را تعیین می کند در صورتیکه اینطور نیست. قانونگذار دو شاخص مشخص کرده که در قالب کارگروه های مشترکی به بحث و بررسی گذاشته می شود. در یک سرفصل گفته شده معدل حقوق متناسب با نرخ تورم و در سرفصل دیگری گفته شده که حداقل حقوق ضریبی از سبد معیشت باشد که همیشه در سالهای مختلف پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: همکاران ما در معاونت کار، کارگروه ها را ایجاد کرده اند و همین امروز هم با نمایندگان کارفرمایان، دولت و... در جلسه هستند و امیدواریم پیش نویس مصوبات را سریع فراهم آورند و تلاشمان این است که آن چه حق و عدل است را در فورجه زمانی مشخص شده اعلام نماییم و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شود. از طرف دیگر قدری هم منتظر مجلس شده بودیم که ببینیم چه تصمیمی برای افزایش حقوق کارمندان می گیرد که خوشبختانه روز گذشته تصمیمات مجلس هم نهایی شد و می تواند یکی از ادله ای باشد ما را به نتیجه برساند.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در حاشیه این برنامه اظهار داشت: یکی از رویکرد های مهم ما در این دولت باتوجه به تاکیدات رییس جمهور و وزیر رفاه توسعه خدمات درمانی است. امروز با کوشش های انجام شده شاهد افتتاح ۷۸ پروژه در کل کشور بودیم. خدمت درمان در تامین اجتماعی رایگان است. امسال بیش از ۹۵۰۰ میلیارد تومان با رشد ۱۱۴ درصدی در حوزه توسعه پروژه ها صرف کردیم و سال آینده نیز این مسیر ادامه دارد.
وی افزود: برآورد ما این است که طی امسال و سال آینده بیش از ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی را به مجموعه تخت های بیمارستانی کشور اضافه نماییم.
منبع:

1401/12/17
14:06:51
0.0 / 5
191
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان