رکورد پایین ترین نرخ باروری در کره جنوبی

رکورد پایین ترین نرخ باروری در کره جنوبی

به گزارش خاتون یار، فصل نمایشگاه های نوزاد و کودک بار دیگر در کره جنوبی از طریق رسیده، دوره ای که صدها فروشنده تلاش می کنند هر آنچه را که احیانا خانواده ها برای به دنیا آمدن فرزند جدیدشان نیاز دارند را به آنان بفروشند. اما این تجارت دیگر پررونق نیست.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، به تازگی کره جنوبی رکورد خویش را برای پایین ترین نرخ باروری در جهان شکست. آمار انتشار یافته در ماه نوامبر نشان داده است که میانگین تعداد فرزندان یک زن کره جنوبی در طول زندگی او به تنها ۰.۷۹ کاسته شده است.
این آمار بسیار کمتر از رقم ۲.۱ است که برای حفظ جمعیت پایدار نیاز است و حتی در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده و ژاپن که روند کاهشی را طی می کنند، پایین است. این شرایط برای کشوری با جمعیت سالخورده که برای پشتیبانی از سیستم بازنشستگی خود با کمبود شدید نیروی کار مواجه می باشد، مشکل ساز شده است.
این مشکل معمولاً ناشی از عوامل اقتصادی همچون قیمت بالای املاک، هزینه تحصیل و فشار اقتصادی می باشد که جوانان را از تشکیل خانواده منصرف کرده است. همینطور ثابت شده که این چالش هر چقدر هم که پول صرف آن شود فراتر از توانایی دولت هاست.
به اعتقاد منتقدان، این شرایط نشانه ای است که مشکلات عمیق تر از مسائل اقتصادی می باشد و نیاز است تا رویکردها تغییر پیدا کند.
"یون سوک یول"، رئیس جمهور کره جنوبی طی بازدید از یک مهد کودک در ماه سپتامبر اظهار نمود که در ۱۶ سال قبل بیشتر از ۲۰۰ میلیارد دلار برای افزایش جمعیت هزینه شده است.
طبق اعلام دولت کره جنوبی، کمک هزینه ماهانه برای والدین دارای نوزاد تا یک سال از ۳۰۰ هزار وون فعلی به ۷۰۰ هزار وون (۲۳۰ تا ۵۴۰ دلار) در سال ۲۰۲۳ و به یک میلیون وون کره (۷۷۰ دلار) تا سال ۲۰۲۴ افزایش خواهد یافت.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند که رویکرد کنونی در حل این مشکل بیش از اندازه یک بعدی است و آنچه مورد نیاز است، حمایت مستمر در طول زندگی کودک است.1401/09/13
15:37:41
0.0 / 5
324
تگهای خبر: خانواده , دولت , زندگی , فرزند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان