رستمی مطرح كرد؛

هزینه مسکن از هزینه های گزاف ازدواج است

هزینه مسکن از هزینه های گزاف ازدواج است

به گزارش خاتون یار، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: ساخت 200 هزار خوابگاه متاهلی برای دانشجویان با کمک دستگاههای مرتبط مورد موافقت قرار گرفته است.


حجت الاسلام مصطفی رستمی، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد میزان اجرای قانون جوانی جمعیت در دانشگاه ها اظهار داشت: یکی از مراکز مهم جمعیتی ما که برای افزایش جمعیت باید به آنها توجه کرد مجموعه جوان، پویا و رو به رشد دانشجویان و محیط های آموزش عالی است چونکه بیشتر از سه و نیم میلیون استاد دانشجوی جوان در آموزش عالی وجود دارند. رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تکیه بر این که بحث جمعیت توسط همکاران در مجموعه آموزش عالی پیگیری شده است؛ اظهار داشت: این پیگیری ها را باید ادامه دهیم تا مصوبه ساخت ۲۰۰ هزار خوابگاه دانشجویی متاهلی و مسکن اعضای هیأت علمی جوان ساخته شود آنچه که بررسی شده است مبحث بازپرداخت تسهیلات ازدواج و فرزند آوری است. وی ضمن اشاره به این که بخش اصلی از هزینه های ازدواج به هزینه گزاف تأمین مسکن بازمی گردد گفت در این حوزه ساخت دویست هزار خوابگاه متاهلی برای عزیزان دانشگاهی با کمک دستگاههای مرتبط مورد موافقت قرار گرفته و یک قرارداد همکاری بین وزیر مسکن و شهرسازی و وزیر علوم به امضا رسیده است.
وضعیت نگران کننده در زمینه ازدواج و فرزندآوری جوانان یک شبه به وجود نیامده است که به سرعت حل شود رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: در کنار این مورد ستاد ازدواج دانشگاهیان را ایجاد کردیم که با مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی و رئیس جمهور هم قانون ابلاغ کردند و حکم ریاست این ستاد را به نهاد مقام معظم رهبری اعطا نمودند که این مورد با حضور وزرای مرتبط اولین نشست بزودی تشکیل خواهد شد امیدواریم در آن جلسات مجموعه وضعیت دانشگاهیان مشخص شده و خروجی آن جلسات رشدی در امر ازدواج و فرزندآوری باشد. وی با اذعان به این که ساخت ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی برای دانشگاهیان امری زمان بر است اظهار داشت: موضوعات کلانی همچون ازدواج و فرزندآوری از موضوع هایی نیستند که با تصمیم های فوری و در کوتاه مدت حل شوند؛ این وضعیت نگران کننده در زمینه ازدواج و فرزندآوری جوانان یک شبه به وجود نیامده است که به سرعت حل شود. جبران این وضع هم مداومت می خواهد و باید به آن زمان داد. حل مشکل مسکن جوانان طراحی های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت می خواهد.

1401/09/11
13:30:25
0.0 / 5
272
تگهای خبر: دستگاه , علمی , فرزند , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان