صدای یارا اعلام كرد

یک سوم تماسهای صدای یارا در رابطه با کودکان است

یک سوم تماسهای صدای یارا در رابطه با کودکان است

به گزارش خاتون یار، سرپرست واحد مددکاری «صدای یارا» انجمن پشتیبانی از حقوق کودکان از ۲۷۶ مورد تماس با واحد صدای یارا در سه ماهه نخست سال جاری اطلاع داد.


فرزانه گرایلی در گفتگو با ایسنا، به عرضه گزارشی از میزان تماس گیرندگان با صدای یارا در سه ماهه ابتدایی سال پرداخت و اظهار نمود: تعداد تماس گیرندگان در ۳ ماه نخست سال با صدای یارا ۲۷۶ مورد بوده است که ۷۰ درصد تماس ها توسط مادرانی در رده سنی ۳۰ تا ۵۰ سال صورت گرفته است.


۳۵ درصد تماس ها با صدای یارا در ارتباط با مسائل کودکان زیر سن دبستان است

وی اضافه کرد: ۱۵ درصد تماسها هم توسط کودکان و نوجوانانی در رده سنی ۸ الی ۱۸ سال و ۱۵ درصد تماس ها توسط پدران و اقوام درجه یک کودک با صدای یارا گرفته شده است.
به گفته گرایلی، از این تعداد حدود ۳۵ درصد از تماس ها در ارتباط با کودکان زیر سن دبستان و با مبحث عدم آگاهی از شیوه های فرزند پروری، از شیر گرفتن، از پوشک گرفتن، مسائل در ارتباط با جداسازی جای خواب، مسائلی مثل لجبازی و نافرمانی بوده است.


مشکلات خانواده ها برای نحوه برقراری ارتباط با نوجوانشان

آمار صدای یارا از عدم مهارت نوجوانان برای نحوه برخورد با دوستان و جنس مخالف است

سرپرست صدای یارا با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از تماس ها هم در ارتباط با نوجوانانی بوده است که درگیر عدم مهارت های ارتباطی با دوستان مدرسه و جنس مخالف هستند، خاطرنشان کرد: مشکل بسیار زیادی در مسائل ارتباطی با خانواده ها در این گروه سنی به چشم می خورد و مسائلی مثل افکار خودکشی، اعتیاد به گوشی و فضای مجازی، پرخاشگری، افسردگی، اضطراب هم بوده است. حدود ۵ درصد هم در ارتباط با تماس هایی مانند اختلالات شخصیت، اختلالات دوران کودکی، تیک و CP است.


۶۵ درصد تماس ها در ارتباط با شهر تهران است

وی درمورد موقعیت جغرافیایی تماس گیرندگان هم به عرضه توضیحاتی پرداخت و اظهار داشت: حدود ۶۵ درصد این تماس ها در ارتباط با شهر تهران بوده است و سایر استان ها ۳۵ درصد باقی مانده را به خود اختصاص داده اند.
گرایلی در رابطه با جنسیت تماس گیرندگان هم بیان نمود: حدود ۶۰ درصد در مورد موضوعات در ارتباط با دختران و ۴۰ درصد در ارتباط با پسران بوده است.
سرپرست صدای یارا در پاسخ به سوالی درمورد مدرک تحصیلی تماس گیرندگان اظهار نمود: ۶۵ درصد تماس گیرندگان دارای مدرک لیسانس و دیپلم هستند، ۱۰ درصد فوق دیپلم، ۱۰ درصد هم زیر دیپلم، حدود ۵ درصد دکترا و حدود ۱۰ درصد هم فوق لیسانس بوده اند.
وی همینطور اظهار داشت که ۸۰ درصد خانواده ها هسته ای و ۲۰ درصد آنها از مدل خانواده های متارکه کرده و گسترده بودند.
گرایلی ضمن اشاره به نحوه آشنایی با صدای یارا تصریح کرد: بیشترین تماس ها از راه معرفی دوستان و همکاران بوده است و تعداد کمی از راه تبلیغات و اینترنت و معرفی سایر نهادها بوده است.
منبع:

1401/05/26
22:17:40
0.0 / 5
216
تگهای خبر: بازی , خانواده , فرزند , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان