ایجاد شبکه های تخصصی سمن ها در معاونت جوانان

ایجاد شبکه های تخصصی سمن ها در معاونت جوانان

خاتون یار: مدیرکل دفتر مشارکت های اجتماعی و کارهای داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان، از ایجاد 14 شبکه تخصصی سازمان های مردم نهاد و تشکل ها آگاهی داد و اظهار داشت که تمامی تشکل های مردم ها و سمن هایی که در وزارت ورزش و جوانان ثبت نشده اند اما مایل به دریافت خدمات این وزارتخانه شامل آموزش های تخصصی و حمایت ها هستند، می توانند عضو این شبکه ها شده و بطور نظام مند فعالیت کنند.مرتضی کامل نواب در گفت و گو با ایسنا، همزمان با روز جهانی جوانان و در آستانه روز ملی تشکلهای مردم نهاد و مشارکت اجتماعی، اظهار نمود: از گذشته وزارت ورزش و جوانان یکی از مراجع صدور مجوزهای تشکل های مردم نهاد در زمینه جوانان بوده و در دوره ی جدید نیز در این جهت موضوعات مختلف را در دستور کار قرار داده است.

مدیر کل دفتر مشارکت های اجتماعی و کارهای داوطلبانه جوانان، "توانمند سازی" شامل ارائه آموزش های تخصصی و یا پشتیبانی از سمن ها و تشکل های جوانان را همچون اقدامات اصلی معاونت امور جوانان دانست و با اشاره به لزوم "شبکه سازی" تخصصی سمن ها و تشکل ها بمنظور توانمندسازی بهتر آنها، اشاره کرد: در معاونت جوانان دولت سیزدهم "شبکه سازی" تخصصی تشکل ها را بمنظور توانمندسازی بهتر آنها دنبال کردیم.

کامل نواب درباره ی جزییات این "شبکه سازی تخصصی" سمن ها و تشکل ها توضیح داد: در این جهت باتوجه به موضوعات متنوعی که سازمان های مردم نهاد برمبنای آن در وزارت ورزش و جوانان ثبت شده اند، ۱۴ شبکه تخصصی را ایجاد کردیم و هر شبکه در یک استان و به تعبیری در ۱۴ استان مستقر هستند. در حقیقت منظور از شبکه، مجموعه تشکل هایی است که در موضوع فعالیت خود دارای شباهت و اشتراک هستند.

وی شبکه "ازدواج و جوانی جمعیت"، شبکه "فعالیت های جهادی و نیکوکاری"، شبکه "سبک زندگی ایرانی اسلامی" و شبکه "فعالیت های دانش بنیان" را همچون شبکه های به وجود آمده در این جهت عنوان نمود و افزود: اینطور مجموعه سازمان های مردم نهاد یا سمن ها با حوزه فعالیت مشترک در قالب یک شبکه دور هم جمع شدند و هر شبکه ممکنست متشکل از صدها سمن یا تشکل باشد و سمن ها از کل کشور می توانند عضو یک شبکه شوند.

به گفته مدیر کل دفتر مشارکت های اجتماعی و کارهای داوطلبانه جوانان، این شبکه سازی موجب می شود آموزش ها و حمایت هایی که از طرف وزارت ورزش و جوانان به سمن ها ارائه می شود بطور تخصصی و متناسب با موضوع هر شبکه باشد.

وی همین طور از امکان عضویت سمن ها و تشکل هایی که مجوز خودرا از وزارت ورزش و جوانان نگرفته اند در این ۱۴ شبکه آگاهی داد و اضافه کرد: خیلی از تشکل ها مشتاق ارتباط و همکاری با ظرفیت های وزارت ورزش و جوانان هستند ولی بستر لازم برای آن تا کنون وجود نداشت، چونکه این سمن ها در دیگر مراکز دولتی شناسایی و ثبت شده اند. از این پس شبکه های تخصصی سازمان های مردم نهاد و تشکل ها می توانند میزبان خوبی برای این سمن ها باشند و تشکل هایی که در وزارت ورزش ثبت نشده اند و مجوز فعالیت خودرا از وزارت ورزش نگرفته اند می توانند عضو این شبکه های تخصصی شوند و از خدمات آن شامل آموزش و حمایت بهره گیرند.

به گفته کامل نواب، سازمان های مردم نهاد جوانان از این پس باید برای دریافت هرگونه کمک مادی و غیر مادی از وزارت ورزش و جوانان از مسیر شبکه های تخصصی اقدام نمایند و تشکل های غیر عضو وزارت ورزش و جوانان نیز می توانند با عضویت در این شبکه ها ایده ها و طرح های خودرا ارایه داده و در قالب نظامی که در شبکه ها پیش بینی شده است، کار خودرا ادامه دهند.
منبع:

1401/05/22
10:09:01
0.0 / 5
185
تگهای خبر: خدمات , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان