سامانه کشوری مراقبت های سالمندی

سامانه کشوری مراقبت های سالمندی

به گزارش خاتون یار، مدیر امور دانشجویی و فرهنگی کهریزک درباره راه اندازی پلتفرمی برای مراقبت های سالمندی در سطح کشور توضیحاتی عرضه داد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آرزو ولایی در نشستی خبری اظهارکرد: یکی از وظایف تمام جوامع ساماندهی و مراقبت از سالمندان است. سالمندی یکی از مراحل عمر و زندگی است و مراقبت از آنان تخصص خویش را می طلبد.

وی افزود: باتوجه به این که ایران یکی از کشورهایی است که به سمت سالمندی می رود و تعداد سالمندان بیشتر میشود، عملا احتیاج به ساماندهی مراقبت های سالمندی زیاد است. شاید این سوال پیش آید که ما در جامعه ایران اغلب شرکتهای خدمات پرستاری را داریم که مراقبت هایی عرضه می دهند اما این شرکتها باید در جایی مجموع و هدایت بشوند و مشخص شود که آیا افرادی که اعزام می شوند اطلاعات اولیه از مراقبت سالمندان را دارند یا خیر؟

ولایی با اشاره به اینکه یکی از اشکالات ما در مراقبت های سالمندی، ناآشنایی مراقبان با علم مراقبت سالمندی است، اظهار داشت: البته آسایشگاه کهریزک از سال ۹۶ مرکز علمی کاربردی را بر اساس آموزش مراقبت سالمندی و مدیریت سالمندی تاسیس کرده و چند سال است که فارع التحصیلانی را به اجتماع وارد می کند.

مدیر امور دانشجویی و فرهنگی کهریزک ضمن اشاره به ایده دکتر نحوی نژاد درباره راه اندازی پلتفرمی برای مراقبتهای سالمندی در سطح کشور اظهار داشت: سالمندان حتی در زندگی روزمره احتیاج به مراقبت ها و انجام اعمالی دارند که فردی که این کار را می کند باید آشنا به روانشناسی سالمند باشد. این پلت فرم فقط مراقبت به صورت پرستاری و پزشکی را در نظر ندارد و خیلی از موارد دیگر همچون غذای سالمند و کمک به نیازهای روزمره سالمندان و... را هم در بر می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این سامانه می تواند تمام مراکز خدمات مراقبتی را به هم وصل و هدایت کند تا بتوانند خدمات بهتری را ارائه نمایند.

ولایی ضمن اشاره به این که در یکی دو ماه اخیر پیش درآمدی را در آسایشگاه کهریزک آغاز کردیم تا بتوانیم این سرگشتگی بعضی از خانواده ها را سامان دهیم، اظهار داشت: خیلی از خانواده ها امکان مالی را دارند اما هدایت نمی شوند و نمی توانند خدمات درستی دریافت نمایند.

وی خاطرنشان کرد: برای پلت فرم مذکور دبیرخانه ای در نظر گرفته شده تا کارها علمی صورت گیرد و قدم قدم پیش می رود تا بتوان این پلت فرم را در سطح جامعه ایرانی اجرا نماییم و همه افراد از آن بهره مند شوند.

ولایی با اشاره به اینکه این پلت فرم روی موبایل ها قابل استفاده می باشد، اظهار داشت: شاید تا سه ماه دیگر در تهران در بعضی از مناطق فعالیت آن شروع شود و گام به گام پیش رود تا مناطق ۲۲ گانه شهر تهران سپس شهرهای دیگر را پوشش دهیم.

ولایی درباره امنیت پلت فرم اظهار داشت: پلت فرم فکر امنیت افراد را پشت درهای خانه کرده و پیشبینی هایی صورت گرفته است. 


منبع:

1401/05/19
22:56:11
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان