خزعلی:

بانوان برای حل مشکلات حوزه زنان وارد میدان شوند

بانوان برای حل مشکلات حوزه زنان وارد میدان شوند

خاتون یار: معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: دنبال این هستیم که برای حل مشکلات و لطمه های اجتماعی حوزه زنان، بانوان بصورت خاص وارد میدان شوند و باید گروه هایی تشکیل گردد تا از افراد نیازمند حمایت، بوسیله بانوان حمایت صورت گیرد.


به گزارش خبرنگار حوزه زنان ایرنا، انسیه خزعلی چهارشنبه شب در نشست صمیمی با خیران افزود: دنبال این هستیم دستورالعمل هایی برای اصلاح مشکلات خیران داشته باشیم چون تمرکز ما روی خانواده ها و زنان است. به این مساله باور داریم که زنان محور خانواده ها هستند و اگر سلامت جسمی و روحی زنان تامین گردد سلامت جامعه تضمین می شود.
وی افزود: متاسفانه در بازدیدهای استانی با لطمه های زیادی در زمینه زنان مواجه هستیم، زنان بی سرپرست، بدسرپرست و زنان زندانی که گرچه تعداد زنان زندانی سه درصد کل زندانیان است اما این تعداد هم زیاد است، چون محور و کانون خانواده هستند و باید از آنها حمایت شود.
خزعلی اضافه کرد: اگر به فرزندانی که مادرانشان در زندان هستند توجه نشود ممکنست به بزه های جامعه آلوده شوند، همین طور افراد معتاد، دختران با شرایط ویژه باید مورد حمایت و بازپروری قرار گیرند بنا بر این می خواهیم بطور خاص بانوان وارد میدان شوند و گروه هایی تشکیل گردد تا از این افراد حمایت شود.

معاون رئیس جمهور اشاره کرد: البته که حمایت مالی تنها نباید مد نظر باشد، بلکه حمایت تربیتی، معنوی و پشتیبانی مدنظرباشد، در بحث مشاوره نیز نیاز به همکاری همه شما خیران داریم چون بعنوان نمونه مشاوره حقوقی برای کسانی که نمی توانند وکیل بگیرند و واقعا بی گناه هستند.

وی اشاره کرد: برای کسانی که رقم بدهی آنها کم است و در زندان هستند باید فکری کرد تا حدی که امکان دارد همه کمک کنند تا حمایت شوند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: فرزندان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست باید حمایت شوند و اشتغال برای آنها یا فرزندانشان ایجاد نماییم و درخواست داریم سرمایه گذاری شود برای کارآفرینی و تا چهار سال همراهی نماییم تا بتوانند روی پای خود باشند.

خزعلی افزود: مساله اشتغال بسیار مهمست باید این مساله بصورت جدی دیده شود تا برای افراد نیازمندفرصت شغلی ایجاد شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: کار خیر را به کمک مالی منحصر نکنیم. در طول این مدت با خیلی از لطمه ها، کمبودها و نقصان ها مواجه شدیم که با کمک مالی شاید جبران نشود، نیازهای فرهنگی، تربیتی، اخلاقی حقوقی، اجتماعی و نیازهایی که دلگرمی و پشتوانه داشتن یک زن را و این که به خانواده تکیه کند و تنهایی او را جبران کند همه اینها را از شما خیران می خواهیم تا بتوانیم قدمی را در راه رفع قسمتی از این کمبودها، نقص ها و نداشتن ها برداریم تا جامعه بهتر و زیباتری داشته باشیم.
صدای مطالبات مردم باید شنیده شود
معاون بررسی های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست نیز در این جلسه اضافه کرد: در آخرین طبقه بندی شاخص بخشایش در سال ۲۰۲۱، کشورهایی مانند نیجریه، رنکینگ آن از کشورهای مدرن اروپایی بیشتر است و بالاترین رتبه در زمینه بخشایش اقتصادی را نیجریه دارد و ایران همه دراین زمینه رتبه خوبی دارد.

لیلاسادات زعفرانچی اشاره کرد: دولت مردمی با هدف گذاری که داشته و باتوجه به اتفاقاتی که رخ داده خودرا به ملت و بدنه مردم نزدیک کرده و در این راستا خیلی از صداها شنیده می شود و شنیده شدن مطالبات و دسترسی مردم برای بیان مطالبات خوب است اما کافی نیست.

وی افزود: بدین سبب کافی نیست چون با مطالباتی روبرو می باشیم که حل آنها با کمک مردمی و ظرفیت خیران امکان پذیر است و امیدواریم در یک تعامل دو جانبه و شبکه سازی یک فعالیت بلندمدت و راهبردی دراین زمینه را داشته باشیم.
در این جلسه خیران هم مشکلات حوزه کاری خود و راهکارهای همکاری با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را ارائه کردند.منبع:

1401/02/20
12:16:21
0.0 / 5
233
تگهای خبر: خانواده , دولت , زنان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان