خروج غیر راننده ها از بیمه رانندگان

خروج غیر راننده ها از بیمه رانندگان

به گزارش خاتون یار مدیرکل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح آخرین وضعیت بیمه رانندگان اظهار داشت: سازمان شهرداری ها اسامی 5000 نفر را به ما اعلام نموده است که هم اکنون در شغل رانندگی اشتغال ندارند. ما نیز با هماهنگی شرکت خدمات ماشینی تامین، این افراد را پالایش می نماییم تا بتوانیم جایگزینی یک به یک بیمه ای با رانندگان جدید را انجام دهیم.


محمد محمدی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان پیشینه مختصری از بیمه رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری اظهار نمود: اعتبار مربوط به حق بیمه سهم کارفرمایی دولت در بخش رانندگان از سال ۹۳ تا ۹۷ در قوانین بودجه سنواتی پیش بینی نشد. در سال ۹۸ هم که این اعتبار پیش بینی شد، پرداخت نشد.
وی ادامه داد: برای امسال و سال آینده رقمی پیش بینی شده است که ادامه بیمه پردازی را برای رانندگانی که تحت پوشش مان هستند داشته باشیم.
مدیرکل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه تعدادی راننده داریم که در حمل و نقل عمومی همچون تاکسیرانی اشتغال دارند، ولی به سبب محدودیت های اعتباری که در قوانین بودجه وجود دارد هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند اظهار داشت: تفاهمی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور انجام دادیم تا بتوانیم قسمتی از رانندگان که هم اکنون از محل منابع سهم دولت استفاده می نمایند، ولی عملا در شغل رانندگی اشتغال ندارند را بوسیله پالایشی که متولیان امر یعنی دو سازمان مذکور انجام می دهند مشخص و از شمول این بیمه رانندگان خارج و به سمت بیمه مشاغل آزاد و اختیاری هدایت نماییم.
محمدی افزود: پیرو آن تفاهم نامه و دستور اداری که ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ صادر گردیده است، این اختیار را به استانها داده ایم که با هماهنگی سازمان شهرداری ها و راهداری بتوانند اطلاعات رانندگان را تبادل و افراد من غیرحق را از لیست بیمه رانندگان خارج کنند.
وی با اعلان اینکه این امر از طرف سازمان های متولی که به ما معرفی کرده اند، در حال انجام می باشد اظهار داشت: هم اکنون سازمان شهرداری ها اسامی ۵۰۰۰ نفر را به ما اعلام نموده است که هم اکنون در شغل رانندگی اشتغال ندارند. ما نیز با هماهنگی شرکت خدمات ماشینی تامین، این افراد راپالایش می نماییم تا بتوانیم جایگزینی یک به یک با رانندگان جدید را انجام دهیم.
مدیرکل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: وقتی ۵۰۰۰ نفر از لیست ما خارج می شوند می توانیم افراد جدیدی را با دریافت ۱۳.۵ درصد حق بیمه تحت پوشش قرار دهیم که البته این آمار مربوط به مرحله اول است. سازمان راهداری ها نیز همین کار را انجام داده و اسامی ۲۶۰۰ نفر را به ما اعلام نموده اند که فکر می کنم تا اواسط سال آینده با پالایش و ساماندهی، رانندگان واقعی تحت پوشش قرار بگیرند.
محمدی اصرار کرد که امید است بتوانیم همه رانندگان پشت نوبتی را چه از محل پالایش و چه اعتباری که اگر در سال آینده تامین گردد را تحت پوشش بیمه ببریم.
منبع:

1400/12/25
21:15:20
0.0 / 5
285
تگهای خبر: خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان