خزعلی:

معیشت دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار

معیشت دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار

به گزارش خاتون یار معاونت زنان و خانواده رئیس جمهور در صورتی که تعداد زنان سرپرست خانوار را حدود 3.5 میلیون نفر اعلام کرد، اظهار داشت که محرومیت زدایی از اقشار ضعیف و زنان سرپرست خانوار جزو برنامه های اصلی دولت به حساب می آید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی در مراسم بزرگداشت روز زن که در سالن اجلاس سران برگزار شد اظهار نمود: محرومیت زدایی از اقشار ضعیف و زنان سرپرست خانوار و عدالت محوری از برنامه های اصلی دولت سیزدهم در حوزه زنان است.
وی افزود: حدود ۳/۵ میلیون زن سرپرست خانوار داریم. حکومت وظیفه دارد عزتمندانه از این زنان حمایت کند. مشکلات مختلف این زنان مسیولیت ما را بیشتر می کند. مسأله «معیشت» دغدغه اصلی زنان سرپرست خانوار است. افزایش طلاق و کاهش ازدواج هم تعداد زنان سرپرست و خودسرپرست را افزایش داده است. ساماندهی مشاغل خانگی و وصل کردن آنها با واسطه به کارآفرینان همچون برنامه های معاونت زنان ریاست جمهوری برای حل مشکلات معیشتی این زنان است.

خزعلی ضمن اشاره به صدمه های اجتماعی برای زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: تلاش ما کاهش این صدمه ها است. مشاوره دادن قبل ازدواج و بعد ازدواج را برای کاهش طلاق اجرایی کرده ایم. به دنبال فرهنگ سازی برای پیشگیری از طلاق هستیم. در معاونت هم برنامه افزایش جمعیت را در دستور کار قرار داریم اما دستگاههای دیگر هم در این حوزه وظیفه دارند.
معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در انتها اظهار داشت: عدالت جنسیتی و حتی عدالت فراگیر حتی در حوزه کودکان را دنبال می نماییم. در برنامه ششم توسعه، عدالت جنسیتی دیده شده که دیکته شده از مجامع بین المللی است که این شاخص ها حتما تعدیل می شود.
1400/11/04
10:48:39
0.0 / 5
300
تگهای خبر: خانواده , دستگاه , دولت , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان