راهکارهایی برای غلبه بر مشکلات کودکان امروز

راهکارهایی برای غلبه بر مشکلات کودکان امروز

خاتون یار: خراسان رضوی نتایج بررسی ها نشان میدهد که یادگیری، واکسن، سلامت روان، بحران آب وهوا و آب از با اهمیت ترین موضوعات در رابطه با کودکان و جوانان امروز است و باید بدانیم که نمی توانیم آینده آنان را بدون خودشان بسازیم.به نقل از ویفروم این روزها برای کودکان و جوانان جهان روزهای سختی است، نتایج اجتماعی و اقتصادی بیماری همه گیر کووید-۱۹ خیلی از بحران های موجود همچون تغییرات آب وهوایی، درگیری، موانع یادگیری و کسب فرصت ها را شدت بخشیده است.

ما در نقطه بحرانی هستیم که باید بطور جمعی برای دستیابی به بهبودی عادلانه، فراگیر و مقاوم در مقابل بیماری همه گیر اقدام کنیم؛ به این معنا که اطمینان حاصل شود هیچ کودکی عقب نمانده و همه آنان به خدمات ضروری و پشتیبانی مورد نیاز برای پیشرفت، دسترسی دارند اما ما تنها با همکاری می توانیم به این اهداف برای کودکان برسیم. حالا زمان استفاده از خلاقیت و مشارکت بخش خصوصی و دولتی فرا رسیده تا از ایده ها و راهکار ها برای رفع چالش های امروز کودکان استفاده گردد. این چالش ها شامل موارد زیر است:

یادگیری

بیماری همه گیر کووید-۱۹ بحران آموزش جهانی را عمیق تر کرده است. بیش از ۱۵۶ میلیون دانشجو در ۱۹ کشور جهان همچنان در تعطیلی دانشگاه ها به سر می برند. نخستین روز مدرسه(لحظه ای مهم در زندگی یک کودک) برای ۱۴۰ میلیون کودک در سراسر جهان بطور نامحدود به تعویق افتاده است. تاثیر تعطیلی مدارس و شکاف دیجیتالی بر آموزش، سلامت و رفاه کودکان و نوجوانان در مراحل حساس رشد، نتایج عمیقی برای هر کودک، خانواده و اقتصاد آنان خواهد داشت.

ما با بهره گیری از بازبینی در آموزش برای حل بحران یادگیری جهانی و تغییر آموزش با ارائه دسترسی برابر به کودکان و جوانان به خدمات یادگیری دیجیتالی باکیفیت تلاش می کنیم؛ یعنی حدود ۳.۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ به یادگیری و راهکارهای دیجیتالی در سطح جهانی مرتبط خواهد شد.

همه با هم می توانیم فرصت هایی را برای جوانان ایجاد نماییم تا در تجسم آموزش و آینده آنان سهیم باشیم و البته بخش خصوصی نیز باید از کودکان حمایت کند.

واکسن

دسترسی عادلانه به روش های تشخیصی، درمانی و واکسن بعنوان مهم ترین راهکارهای خروج از همه گیری بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. ثروتمندترین اقتصادهای جهان باید درباره ارائه واکسن و ملزومات آن به کشورهای کم درآمد، راهکاری ارائه نمایند و ظرفیت تولید را بالا برند.

همچنین لازم است این کشورها از نظر جغرافیایی آنرا متنوع کنند. هم اکنون بیش از پنج میلیارد دوز واکسن مقابل کووید-۱۹ در سراسر جهان ارائه شده اما هنوز میلیونها فرد شاغل خط مقدم در کشورهای درحال توسعه و نوظهور یک دوز واکسن را هم دریافت نکرده اند و برای کنترل بیماری باید هرچه سریع تر واکسن ارائه شود.سلامت روان

زندگی کودکان تحت تاثیر بیماری همه گیر کووید-۱۹ قرار گرفته و خیلی از الگوهای آنان همچون رفتن به مدرسه و بازی در فضای آزاد را مختل کرده است.

خانه نشینی نیز نوجوانان را از ارتباطات اجتماعی با همسالان محروم کرده و این موارد در سلامت روان آنان تاثیر بسیاری داشته است. البته مشکلات در رابطه با سلامت روان پیش از همه گیری نیز کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار داده بود که نیمی از اختلالات پیش از ۱۵ سالگی و ۷۵ درصد در اوایل بزرگسالی ایجاد می شد. تعدادی از راهکارهای ابتکاری سلامت روان مانند مشاوره آنلاین و استفاده از بستر دیجیتالی می تواند به جوانان دراین زمینه کمک نماید.

بحران آب وهوا

کودکان و جوانان با نتایج مخرب بحران آب وهوا و ناامنی آب مواجهند اما کمترین مسئولیت را بر عهده دارند. حدودا همه کودکان حداقل در معرض یک خطر آب وهوایی مانند موج گرما، آلودگی هوا، کمبود آب یا طوفان هستند.

حدود نیمی از ۲.۲ میلیارد کودک جهان(تقریبا یک میلیارد کودک) در یکی از ۳۳ کشوری زندگی می کنند که بعنوان کشور بسیار خطرناک برای تاثیرات تغییرات اقلیمی طبقه بندی شده اند. بدین سبب آموزش کودکان برای سازگاری و آمادگی تاثیرات تغییرات آب وهوایی لازم است.

بسترهایی مانند مجمع جهانی اقتصاد که نقش مهمی در ایجاد فضا برای همکاری دولتی و خصوصی ایفا می کنند و سبب تحریک اقدامات چند جانبه می شوند، حالا بیش از هر زمان دیگری به نوآوری، تخصص و گستردگی بخش خصوصی نیاز دارند.

البته نباید تعامل با خود جوانان را فراموش نماییم برای اینکه ایده ها، تجربه و بیان نیازهای آنان برای اطمینان از مناسب بودن راهکار ها و دستیابی به کودکان و جوانان فراموش شده در این موضوع، مهم خواهد بود.

منبع:

1400/07/20
22:45:06
0.0 / 5
233
تگهای خبر: بازی , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان