مراسم معارفه رئیس بنیاد مسكن برگزار شد

ساخت 400 هزار مسکن بر عهده بنیاد مسکن می باشد

ساخت 400 هزار مسکن بر عهده بنیاد مسکن می باشد

به گزارش خاتون یار مراسم معارفه اکبر نیکزاد رئیس جدید بنیاد مسکن امروز برگزار شد؛ وی در این مراسم با اشاره به اینکه نیمی از خانه های روستایی نوسازی و بهسازی شده است اظهار داشت: در جهت برنامه دولت در خصوص راه اندازی یک میلیون واحد مسکونی ساخت ۴۰۰ هزار خانه برعهده بنیاد مسکن خواهد بود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، امروز مراسم معارفه اکبر نیکزاد رئیس جدید بنیاد مسکن با حضور رئیس و اعضای شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در حضور خبرنگاران برگزار شد.
اکبر نیکزاد در این مراسم اظهار نمود: بنیاد مسکن در جهت تعهد دولت در خصوص ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال علاوه بر ساخت ۲۰۰ هزار خانه در روستاها ۲۰۰ هزار مسکن هم در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر راه اندازی می کند.
وی ضمن اشاره به تشکیل بنیاد مسکن با فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ تصریح کرد: من پس از دانشگاه توفیق پیدا کردم دربنیادمسکن حضور پیدا کنم. بنیاد مسکن با حداقل امکانات در دوران جنگ خدمات ارزشمندی را عرضه می کرد که در صدد هستیم این خاطرات را در چارچوب یک کتاب گردآوری نماییم تا بماند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بنیاد بار بزرگی را از دوش دولت برداشته است اظهار داشت: اگر بنیاد مسکن نبود نظام جمهوری اسلامی و دولت خواه باید مجموعه بزرگی را با امکانات و تجهیزات کامل ایجاد می کردند تا هر زمان حادثه ای رخ داد وارد عمل شود. بنیاد مسکن این دفعه را از دوش دولت برداشته و در جاهای مختلف به راهسازی و مسکن سازی می پردازد و همیشه آماده خدمت است.
نیکزاد تصریح کرد: در بعضی بازسازی ها در دنیا رکورددار هستیم. وقتی بعد از نوسازی یک واحد که گرفتار حادثه شده لبخند را به خانواده ها هدیه می نماییم خستگی از تنمان بیرون می رود. کار در بنیاد مسکن عشق و علاقه میخواهد.
وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در سالهای گذشته سالیانه حدود ۲۰۰ هزار خانه روستایی را نوسازی و بازسازی کرده است اظهار داشت: هم اکنون به حدود نصف روستاها نوسازی شده است اگر این اقدام انجام نمی شد در زلزله ها گرفتار مشکل می شدیم.
رئیس بنیاد مسکن ضمن اشاره به تعهد رئیس جمهور در خصوص ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی به یادگار هشت سال دفاع مقدس است نظرش این بود که ما در چارچوب این برنامه علاوه بر ۲۰۰ هزار مسکن روستایی ۲۰۰ هزار مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بسازیم.


در این مراسم همینطور حجت الاسلام روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن اظهار نمود: پس از رحلت مهندس تابش حدود ۲۰ نفر از سویی مسؤلان برای ریاست بنیاد مسکن پیشنهاد شدند که همگی شیفتگان خدمت بودند ولی ما یک قید داشتیم و آن این که ریاست بنیاد از درون مجموعه انتخاب گردد که خوشبختانه به اتفاق آرا مهندس اکبر نیکزاد انتخاب گردید.
روحانی نژاد، سه شرط را برای خدمت در بنیاد مسکن لازم دانست و اظهار داشت: کسی که در بنیاد مسئولیت می گیرد اولاً باید ولایی باشد و در مقابل ولایت از خود استدلال نداشته باشد. شرط دوم پاکدستی و شرط سوم جهادی عمل کردن است یعنی خستگی ناپذیر باشد و شبانه روز تلاش کند.
بنابراین گزارش، نحوه انتخاب رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به این صورت بود که پنج نفر شامل رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، شاملو معاون بنیاد مسکن، اکبر نیکزاد مدیرعامل شرکت عمران اکباتان وابسته به بنیاد مسکن و سعیدی کیا بعنوان اعضای شورای مرکزی و حجت الاسلام روحانی نژاد بعنوان رئیس شورای مرکزی، اکبر نیکزاد را بعنوان رئیس جدید بنیاد مسکن انتخاب کردند.
منبع:

1400/06/18
00:37:22
0.0 / 5
208
تگهای خبر: بهسازی , خانواده , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان