بیمه درمان 94 درصد خسارت های بیمه ای را از آن خود کرد!

بیمه درمان 94 درصد خسارت های بیمه ای را از آن خود کرد!

جریان پرداخت خسارت های بیمه ای امسال نشان داده است که بیمه درمان ۹۴ درصد از تعداد خسارت های پرداختی بازار بیمه را به خود مختص کرده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در یکی - دو سال گذشته و با شیوع کرونا روند پرداخت هزینه های درمان و تعداد خسارت های پرداختی در این بخش هم افزایش پیدا کرده است.
بررسی تازه ترین گزارش از عملکرد صنعت بیمه در ارتباط با پرداخت حق بیمه و خسارت پرداختی، نشان از رشد خسارت های پرداخت شده در بخش درمان دارد.
این در شرایطی است که در چهار ماه ابتدایی سال جاری مبلغ حق بیمه تولیدی در صنعت بیمه ۳۱.۷ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵.۷ درصد افزایش دارد.
همینطور خسارت پرداختی از جانب بیمهها در این زمان ۱۴.۸ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با چهار ماهه اول سال گذشته ۴۰ درصد رشد دارد.
در دوره مورد بررسی حدود ۲۰.۷ میلیون بیمه نامه صادر و ۱۵.۲ میلیون فقره خسارت پرداخت شده است که تعداد بیمه نامه های صادر شده ۴.۷ و تعداد موارد خسارت پرداختی ۱۹.۹ درصد رشد دارد.
خسارت پرداختی بازار در حالی ۱۹.۹ درصد رشد دارد که عمده دلیل این افزایش رشد ۲۱ درصدی در تعداد بیمه های درمان است؛ بگونه ای که سهم بیمه های درمان از تعداد خسارت های پرداختی بازار بیمه ۹۴.۱ درصد است.
در همین رابطه لازم به یادآوری است که گزارش های قبلی نشان داده بود که از آغاز انتشار کرونا و از اسفند ۱۳۹۸ تا نیمه مرداد ماه سالجاری بیمه ها بابت هزینه بیمه تکمیلی بالغ بر ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به مراجع درمانی پرداخت کرده اند.
این در حالی بود که در چهار ماه ابتدایی سالجاری ۵۴۰۸ میلیارد تومان بابت هزینه های بیمه تکمیلی از جانب صنعت بیمه پرداخت شده بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۷۰ درصد افزایش داشت.
منبع:

1400/06/15
20:20:51
0.0 / 5
228
تگهای خبر: تولید , درمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان