موافق وزیر پیشنهادی كار

روشنفکر: نخستین خصوصیت وزیر کار اعتقاد عمیق به ما می توانیم است

روشنفکر: نخستین خصوصیت وزیر کار اعتقاد عمیق به ما می توانیم است

خاتون یار: نماینده مردم بویر احمد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نخستین خصوصیت وزیر پیشنهادی کار باورمندی و اعتقاد عمیق به جمله ˮما می توانیمˮ است.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد و دنا در جلسه علنی نوبت بامداد امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی بعنوان موافق وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: برخی از کسانی که از جانب دکتر رئیسی برای وزارت پیشنهاد شده اند، مشخص است که انسان های برجسته بوده و کارنامه دار هستند و باید خدای بزرگ را شاکر باشیم. بی گمان مجلس وظیفه سنگینی را بر عهده دارد و آینده کشور و مردم در چهار سال آینده به نقدهایی بستگی دارد که در اینجا مطرح می شود، ما برنامه های این وزیران را رصد کرده و نقد می نماییم و رای می دهیم.

وی اضافه کرد: با بررسی هایی که انجام دادیم، نخستین خصوصیت که وزیر پیشنهادی کار دارند باورمندی و اعتقاد عمیق به جمله "ما می توانیم" است.
روشنفکر در ادامه اظهار نمود: ما با واسطه و وکالت از مردم ایران برنامه های وزرا را رصد می نماییم و با عنایت به سوگندی که یاد کردیم نقد کرده و به آنها رای می دهیم.
وی اضافه کرد: درباره بسیاری از وزرا قاعدتا کمیسیون های مربوطه باید بیشتر نقد و دفاع کنند که متاسفانه این شرایط فراهم نمی گردد و مثلاً در کمیسیون آموزش و تحقیقات فقط سخنگو صحبت کردند و هیچ یک از نمایندگان عضو فرصت صحبت پیدا نکردند. مخالفین هم نکات خوبی را مطرح نمودند، اما سوالی که مطرح این است که این جلسه، جلسه اعتماد است یا استیضاح؟ حتم یقین سوال ما در بسیاری از کمیسیون ها از وزرا بر این مبنا بود که بر چه اساسی دکتر رئیسی شما را بعنوان وزیر معرفی نمود و مبنای انتخاب آقای رئیسی نسبت به پیشنهاد آقای عبدالملکی چیست؟
نماینده مردم بویراحمد تصریح کرد: بررسی های ما نشان داده که آقای عبدالملکی در بدترین شرایط تحریم و وجود ویروس کرونا توانست نسبت به برنامه هایی که برای کمیته امداد مکلف کرده بودند به خوبی از عهده کار برآمدند.
وی اضافه کرد: بر مبنای برنامه ششم کمیته امداد ملزم بود که در طول این برنامه سالانه ۷۰ هزار اشتغال ایجاد نماید. خوشبختانه از سال ۹۶ تا ۹۹ کمیته امداد که در رأس هرم این حوزه دکتر عبدالملکی بود نتوانست ۷۰۰ شغل ایجاد نماید که دو برابر و نیم از آنچه که تکلیف کرده بودند، است.
روشنفکر اظهار داشت: داشتن تخصص و مهارت از خصوصیات هر کسی است که مسئولیتی را به او واگذار می کنند و باید دانش آنرا داشته باشد و همینطور با عنایت به شرایط و چارت آن سازمان و وزارت خانه از عهده کار برآید. یکی از کسانی که در ایران جزو نخبگان حوزه اقتصاد و در رابطه با این وزارت خانه است آقای عبدالملکی می باشند.
روشنفکر با اشاره به اینکه خصوصیت دیگر عبدالملکی نگاه داشتن نگاه سیستمی در مسائل مدیریتی است، اظهار داشت: وی اهل مشورت بوده و خودرای نیستند چون یکی از خصوصیت های مدیریت نوین در دنیا مدیریت سیستمی است.
وی اضافه کرد: خصوصیت بعدی ایشان فسادستیزی است و البته بدون یک تیم متخصص نمی توان پیشرفت کرد.
نماینده بویراحمد در انتها اظهار داشت: با عنایت به برنامه هایی که ایشان در کمیسیون مطرح نمودند ما ایشان را دنبال خواهیم کرد که در روز رای گیری رای اعتماد کسب کنند. بیمه درمانی، بیمه تکمیلی، حوادث و... هم جزء برنامه های ایشان است.1400/06/01
21:20:00
0.0 / 5
189
تگهای خبر: تحقیقات , درمان , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان