در گفت وگو با خاتون یار اعلام شد

فهرست انتظار کرونائی ها برای ورود به ICU

فهرست انتظار کرونائی ها برای ورود به ICU

به گزارش خاتون یار رئیس بیمارستان رسول اکرم (ص) با اشاره به اینکه تاخیر بیشتر در آغاز تعطیلی و محدودیت های کرونایی، جایز نیست، اظهار داشت: با عنایت به پنج پیک کرونا در کشور و همه بازماندگی ها در امکان کنترل بیماری در 18 ماه گذشته، مردم از حریم خود و خانواده هایشان با رعایت حداکثری فاصله گذاری اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی مراقبت کنند.دکتر تقی ریاحی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت بیماران کرونائی در بیمارستان رسول اکرم (ص)، اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد ظرفیت بیمارستان رسول اکرم در اختیار بیماران مبتلا به کرونا است و در این فاز برخلاف پیک های قبلی بخش های غیر کرونا هم مملو از بیماران با شرایط اورژانسی و نیمه اورژانسی است.
لیست انتظار مبتلایان به کرونا برای ورود به آی سی یو
وی با اعلان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد ظرفیت تخت های آی سی یوی ما در اختیار بیماران مبتلا به کرونا است، اضافه کرد: در عین حال فهرست انتظاری هم برای مبتلایان به کرونا برای ورود به آی سی یو داریم که با تمهیداتی که در داخل بخش ها دیدیم و به عبارتی با بردن خدمات آی سی یو به داخل بخش ها، داریم از این بیماران مراقبت می نماییم.
شدت بالای درگیری ریوی در سویه دلتا
ریاحی افزود: شدت درگیری ریوی در این پیک و در این سویه کووید ۱۹ نسبت به سویه های قبلی بیشتر است و رنج سنی بیماران بستری هم از پیک های قبلی کمتر است. ما روزانه در بیمارستان تعداد زیادی خدمات بستری موقت در بیمارستان ارائه می نماییم که این حجم از مراجعه هم باری به فعالیت ها و خدمات بیمارستان افزوده است.

وی درباره وضعیت داروهای کرونا و سرم در بیمارستان رسول اکرم (ص) نیز اظهار داشت: خوشبختانه ما هم اکنون مشکلی از جهت ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا دراین زمینه نداریم.
تعطیلی دو هفته ای؛ تنها نسخه کمک کننده در پیک پنجم
ریاحی درباره ایجاد تعطیلی دو هفته ای برای پیش گیری از گسترش بیشتر مبتلاشدن به کرونا و شرایط اثرگذاری این تعطیلی، اظهار داشت: تاثیر تعطیلی بسته به این است که با چه میزان ضمانت اجرائی و همراهی همه دستگاهها و صنوف اتفاق افتد، اما بنظر می رسد که در وضعیت فعلی هیچ نسخه دیگر و راه دیگری به جهت اینکه بتوانیم از پس این پیک برآییم، نیست. در نهایت بنظر می رسد که تاخیر بیشتر در شروع تعطیلی مجاز نیست و باتوجه به اغلب پیش بینی ها در خصوص پایداری شرایط فعلی و افزایش میزان مراجعه به بیمارستان ها، این تاخیر برای مراکز درمانی و بیماران و خانواده هاشان جایز نیست.

وی در ادامه درباره تفاوت های پیک پنجم با پیک های قبلی، اظهار داشت: تفاوت پیک پنجم با پیک های قبلی به ماهیت سویه دلتا وابسته است که هم میزان سرایت بسیار بالایی دارد و قدرت درگیری ریوی هم در آن به نسبت سویه های قبلی بیشتر است و بنظر می رسد قدری میزان پاسخ دهی درمان های متعارف هم نسبت به سویه های قبلی درحال تغییر است.
مردم از حریم خود و خانواده هایشان در مقابل دلتا مراقبت کنند
ریاحی در آخر اشاره کرد: سفارش ام به مردم این است که باتوجه به پنج پیک کرونا در کشور و همه عقب ماندگی ما در امکان کنترل بیماری در ۱۸ ماه گذشته، از حریم خود و خانواده هایشان با رعایت حداکثری فاصله گذاری اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی مراقبت کنند تا بتوانیم بیمار را در جامعه با واکسیناسیون حداکثری و حجیم در ماه های آتی که باز هم بنظر می رسد که تنها استراتژی در کنترل این اپیدمی در دنیاست، کنترل نماییم و پس از عبور از پیک پنجم بتوانیم این مصونیت را برای مردم ایجاد نماییم.

منبع:

1400/05/23
12:05:05
0.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان