مروری بر سوابق جوان ترین گزینه پیشنهادی دولت سیزدهم برای وزارت کار و رفاه

مروری بر سوابق جوان ترین گزینه پیشنهادی دولت سیزدهم برای وزارت کار و رفاه

به گزارش خاتون یار ظهر امروز، سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی، فهرست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم را اعلام نمود که در بین آنها نام «حجت عبدالملکی» بعنوان گزینه تصدی پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به چشم می خورد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران بعد از مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ از ادغام سه وزارت خانه تعاون، رفاه و تأمین اجتماعی و کار و امور اجتماعی تشکیل شد و «حجت عبدالملکی»، در صورت دریافت رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پنجمین وزیری است که بعد از عبدالرضا شیخ الاسلامی، اسدالله عباسی، علی ربیعی و محمد شریعتمداری سکان هدایت این وزارت خانه را به دست می گیرد.
وی متولد ۱۳۶۰ در شهر ری تهران است و پیش از این، از او بعنوان یکی از افرادی نام برده می شد که در تیم اقتصادی دولت سیزدهم حضور خواهد شد. او اقتتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق است و در سوابق علمی وی آمده است که دکترای اقتصاد خویش را از دانشگاه اصفهان دریافت کرده و کارشناسی ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق ضد السلام دارد.
عبدالملکی پیش از این دبیر شورای اقتصاد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر اندیشکده آمایش بنیادین- مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، معاون رئیس دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق ضد السلام، عضو هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور، عضو شورای فقهی صنعت بیمه (بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران)، مشاور وزارت امور اقتصادی و دارایی هم بوده است و الان بعنوان معاون اشتغال و خودکفایی در کمیته امداد فعالیت می کند.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دولت تدبیر و امید طی هشت سال قبل برنامه ها و سیاست هایی را به منظور ارتقای سطح رفاه و معیشت مردم اجرایی کرد که به نظر می آید تداوم بعضی از آنها در دولت سیزدهم ضروریست که همچون آنها میتوان به متناسب سازی حقوق بازنشستگان و توسعه چتر حمایتی بیمه های همگانی برای اقشار فاقد بیمه اشاره نمود.
همچنین این وزارت خانه نیازمند بازبینی در بعضی سیاست ها نظیر توزیع یارانه ها و پیگیری عملیاتی شدن برخی سیاست ها همچون استقرار کامل نظام جامع تأمین اجتماعی برای آحاد مردم و توسعه پایگاه اطلاعات رفاه ایرانی ها است.
بدون شک وزیر رفاه در دولت سیزدهم با عنایت به کاهش سطح عدالت معیشتی در سطح جامعه بخصوص بعد از انتشار کرونا در کشور و افزایش نرخ بیکاری، افزایش تورم و گسترش انواع فقر و همینطور تزاید نرخ صدمه های اجتماعی، مسئولیت سنگینی بر دوش خواهد داشت و نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدیریتی کارآمد بر این عرصه است.1400/05/21
00:00:57
0.0 / 5
196
تگهای خبر: دولت , علمی , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان