عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی جنگ با خودمان است

عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی جنگ با خودمان است

خاتون یار: رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تکیه بر این که عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی به مفهوم این است که خودمان به جنگ خودمان می رویم، اظهار داشت:  تنها راه برای مقابله با این ویروس در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقید بودن تک تک افراد برای رعایت پروتکل ها و تشویق یکدیگر به این موضوع است.


سیدحسن موسوی چلک در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: اطلاعاتی که مسؤلان بهداشتی درمورد کرونا، روند افزایشی فوت و بستری و رفتن به مراکز درمانی عرضه می کنند را نمی توان کتمان کرد و دلیل آن نوع جدید ویروس می باشد که شدت ابتلای آن بیشتر از سایر انواع ویروس های شناخته شده کرونا بود. حتی کشورهایی که درصد واکسیناسیون جمعیت شان بالاست، باردیگر بر رعایت پروتکلهای بهداشتی تاکید و حتی محدودیت هایی را تعیین کردند.
وی با اشاره به اینکه دو راه پیش روی ما وجود دارد، اظهار داشت: اگر پروتکلهای بهداشتی را رعایت نکنیم، باید منتظر مبتلا شدن به بیماری خود یا عزیزانمان باشیم و هیچکس نمی تواند ادعا کند که به علت جایگاه، تحصیلات، درآمد و شغل و... از این بیماری مصون است.
موسوی چلک اضافه کرد: راه دیگر این است که عاملی برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا باشیم؛ یعنی خویش را موظف به رعایت پروتکلهای بهداشتی بدانیم و حتی اگر از طولانی شدن این شرایط خسته شده باشیم، باید دستورالعمل های بهداشتی را با جدیت ادامه دهیم؛ رعایت نکردن باعث رفع خستگی ما نمی گردد.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران درمورد چرایی این که بعضی از مردم پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند، خاطرنشان کرد: این مورد به درکی که افراد از موقعیت دارند بستگی دارد؛ حتی اگر فردی از عملکرد دولت ها ناراضی است، اما مبحث سلامت خودمان موضوعی نیست که بخواهیم با خودمان بجنگیم.
وی افزود: عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی به مفهوم این است که خودمان به جنگ خودمان می رویم و فکر نکنیم اگر رعایت نکنیم دود آن فقط به چشم دیگران می رود. به چشم خودمان، اطرافیان و عزیزان مان و مردم هم می رود.
موسوی چلک خاطرنشان کرد: با عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی زمان را از دست می دهیم و این واقعیتی است که کسی نمی تواند منکر آن شود. هرچقدر این مورد بیشتر به طول انجامد اثرات مخرب آن در جامعه هم بیشتر خواهد شد. بنابراین تنها راه در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکلهای بهداشتی و مقید بودن تک تک افراد برای رعایت پروتکل ها و تشویق یکدیگر برای رعایت پروتکل ها است.1400/05/18
10:03:39
0.0 / 5
230
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان