در ادامه طرح توسعه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت اجرایی شد

عرضه ۴ خدمت دیگر صندوق بازنشستگی کشوری در دفاتر پیشخوان دولت

عرضه ۴ خدمت دیگر صندوق بازنشستگی کشوری در دفاتر پیشخوان دولت

به گزارش خاتون یار مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری از عرضه ۴خدمت دیگر این صندوق در دفاتر پیشخوان دولت در سرتاسر کشور اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، حمیدرضا رضوانی امروز (یکشنبه) با اشاره به اینکه عرضه خدمات صندوق بازنشستگی کشوری در دفاتر پیشخوان دولت در ۳فاز برنامه ریزی شده است، اظهار داشت: در مرحله اول تا آخر سال ۱۳۹۹، ۵ خدمت شامل چاپ فیش حقوقی، چاپ حکم، صدورگواهی کسر از حقوق، پاسخ به استعلامات وام ضروری و وام ازدواج و همینطور استعلام بازنشستگان خارج از کشور در دفاتر پیشخوان دولت به بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری قابل عرضه شد.
وی در مرحله دوم که در سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ اجرایی شده است به افزودن ۴خدمت دیگر اشاره نمود و اظهار داشت: الان خرید بیمه نامه شخص ثالث بیمه ملت، خرید خدمات امدادخودرو ویژه بازنشستگان، افزایش و کاهش افراد تحت تکفل بیمه تکمیلی درمان و صدور گواهی مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق در دفاتر پیشخوان دولت سراسر کشور قابل انجام است.
او با اشاره به اینکه خرید بیمه نامه شخص ثالث بیمه ملت به صورت آنلاین از راه سایت با شرایط تخفیفی و تقسیطی هم امکان پذیر است، اضافه کرد: در تلاشیم تا همزمان با توسعه الکترونیکی هر خدمتی توسط بیمه ملت، انجام آنرا ازطریق دفاتر پیشخوان امکان پذیر سازیم.
رضوانی ضمن اشاره به این که فهرست دفاتر پیشخوان دولت در سایت sabasrm.ir در بخش «ارتباط با ذینفعان» و همینطور در اپلیکیشن صبااَپ قرار داده شده است، اظهار داشت: ذینفعان می توانند با رفتن به این سایت، از نشانی نزدیک ترین دفاتر به محل زندگی شان آگاه شوند.
اجرای مرحله سوم تا آخر تابستان ۱۴۰۰
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری در بخش دیگری از سخنان خود به فاز سوم توسعه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت اشاره نمود و اظهار داشت: مرحله سوم این طرح که در تابستان ۱۴۰۰ اجرا می گردد، شامل جمع آوری و ارسال مدارک در ارتباط با هزینه های بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ، خرید خدمات گردشگری با شرایط تخفیفی و تقسیطی، تکمیل فرم تعهد وراث برای وام ضروری، استعلام و ثبت نام بیمه عمر و حادثه بیمه ملت و احراز هویت و عرضه مدارک صدور یا عرضه کارت شناسایی بانکی عکس دار خواهد بود.
رضوانی درباره تکمیل فرم تعهد وراث برای وام ضروری توضیح داد: مطابق قانون، اگر یکی از وراث بخواهد وام ضروری بگیرد، وراث دیگر باید با رفتن به دفتر مدیریت استان، فرم تعهدی را تکمیل کنند. با واگذار شدن این خدمت به دفاتر پیشخوان، هر کسی می تواند به نزدیک ترین دفتر پیشخوان دولت در محل سکونت خود رجوع کند و از رفت و آمدهای غیرضروری به مراکز استان ها جلوگیری می شود.
نرخ ها مصوب اند
مدیرکل دفتر برنامه ریزی صندوق بازنشستگی کشوری با ابراز این که هزینه های خدمات در ارتباط با صندوق بازنشستگی کشوری در دفاتر پیشخوان دولت بر مبنای تعرفه های تعیین شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، اظهار داشت: نرخ های در ارتباط با این خدمات مصوب است و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اجرای مصوبات خود نظارت دارد.
همه خدمات برای همه بازنشستگان
وی هدف صندوق بازنشستگی کشوری از توسعه خدمات در دفاتر پیشخوان دولت را کاستن از نیاز ذینفعان برای رجوع حضوری به دفاتر مدیریت های استانی عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون، اگر بازنشسته ای به هر علتی نتواند خدمت مورد نظر خویش را در سایت sabasrm یا اپلیکیشن صبااپ یا ازطریق تماس با 2500 دریافت کند، آن وقت می تواند به صورت حضوری به مدیریت های استان ها که در مراکز هر استان مستقر هستند رجوع کند و این برای خیلی از بازنشستگانی که در خارج از مرکز استان زندگی می کنند خیلی سخت و هزینه بر خواهد بود.
او افزود: با واگذارکردن خدمات به دفاتر پیشخوان دولت، از میزان رفتن به دفاتر ستادی و مدیریت های استانی کم می شود و امکان دسترسی به همه خدمات برای همه بازنشستگان در سراسرکشور فراهم خواهد شد.
رضوانی اضافه کرد: بازنشستگان محترم می توانند هرگونه مشکل، انتقاد و پیشنهادی در فرآیند دریافت خدمات از دفاتر پیشخوان دولت را با شماره تلفن ۰۲۱۲۵۰۰ در بین بگذارند تا بعد از ثبت و اعلام به دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی، همکاران ما آنرا پیگیری نمایند.1400/05/11
22:10:49
0.0 / 5
227
تگهای خبر: خدمات , درمان , دولت , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان