راه اندازی سرویس خدمات غیرحضوری شهروندی برای بیمه شدگان سلامت

راه اندازی سرویس خدمات غیرحضوری شهروندی برای بیمه شدگان سلامت

به گزارش خاتون یار معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از طریق اندازی سرویسهای خدمات غیرحضوری شهروندی سازمان بیمه سلامت ایران برای خدمت رسانی به بیمه شدگان اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مهدی رضایی در مورد سرویس خدمات غیر حضوری شهروندی، اظهار داشت: با عنایت به تلاشهای انجام شده بر توسعه و گسترش امکانات سرویسهای خدمات غیر حضوری شهروندی جهت اجرای بهترین مسیر عرضه خدمات به بیمه شدگان، سرویسهای خدمات غیر حضوری (شهروندی) سازمان بیمه سلامت ایران در چارچوب پنلی کاربرپسند و واکنش گرا در تمامی دستگاه ها همچون تلفن همراه بر روی آدرس اینترنتی bimehsalamatiranian.ir پیاده سازی و آماده خدمت رسانی به شهروندان کشور است.
وی به جزئیات این سامانه اشاره نمود و افزود: بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران جهت مشاهده وضعیت بیمه ای خود با رفتن به آدرس bimehsalamatiranian.ir، وارد صفحه خدمات غیر حضوری شهروندی می شوند. بیمه شده با وارد کردن کد ملی، شماره تلفن همراه و درج کد امنیتی و وارد کردن رمز یکبار مصرف وارد صفحه خدمات غیر حضوری شهروندی می شود.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، اظهار نمود: لازم به ذکر است مالکیت شماره تلفن همراه باید مختص کد ملی کاربر باشد. در صفحه اصلی سامانه خدمات شهروندی نسخه الکترونیک امکان مشاهده اطلاعات بیمه ای، اعتبار باقی مانده، بررسی تاریخچه خدمات، جست و جوی مراکز، تمدید اعتبار، ویرایش تصویر و اعضای خانوار وجود دارد.
وی ادامه داد: در قسمت اطلاعات هویتی و بیمه ای جنسیت بیمه شده، نسبت با سرپرست، صندوق بیمه ای، مانده اعتبار به روز و تاریخ آخر اعتبار نمایش داده می شود. در صفحه خدمات غیر حضوری با انتخاب گزینه تاریخچه خدمت تمامی خدمات دریافت شده بیمه شده قابل مشاهده می باشد و امکان مشاهده کد رهگیری و تاریخ تمامی خدمات دریافتی در این صفحه وجود دارد.
رضایی بیان نمود: در صفحه خدمات عرضه شده اطلاعات مرکز، پزشک، خدمات تجویزی، نحوه مصرف دارو، قیمت خدمت و سهم بیمار قابل مشاهده می باشد.
وی تصریح کرد: امکان تمدید اعتبار مجدد برای بیمه شده زمانی وجود خواهد داشت که اعتبار و پوشش بیمه ای آن کمتر از 15 روز باشد؛ در غیر این صورت امکان تمدید برای بیمه شده وجود ندارد. همینطور در صفحه پروفایل اطلاعات پوشش بیمه ای، اطلاعات سرپرستی و همینطور قابلیت ویرایش تصویر و امکان چاپ دفترچه وجود دارد.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، وی ضمن اشاره به این که بیمه شدگان در صفحه جست وجوی مراکز خدمات سلامت می توانند مرکز و یا پزشک مورد نظر خویش را پیدا کنند، اظهار داشت: با انتخاب گزینه اعضای خانوار مشخصات پوشش بیمه، تاریخ شروع و آخر اعتبار و مانده اعتبار به روز برای اعضای خانواده قابل مشاهده می باشد. همینطور در این قسمت قابلیت ویرایش تصویر و تمدید اعتبار اعضای خانوار و دانلود فایل دفترچه اعضا قابل استفاده می باشد. قابل ذکر است این سامانه همچنان درحال توسعه است و خدمات جدید به تدریج به آن افزوده می شود.1400/05/10
13:20:20
0.0 / 5
193
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان