ایجاد مشاغل ویژه معلولین توسط بنیاد بركت

ایجاد مشاغل ویژه معلولین توسط بنیاد بركت

به گزارش خاتون یار مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ضمن اشاره به راه اندازی ۳۳۰۰ شغل برای معلولین، از ایجاد ۶ هزار شغل جدید امسال اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آیین بهره برداری از ۱۱۰۰ طرح اشتغال زایی برکت ویژه معلولین و انعقاد تفاهم نامه ایجاد اشتغال برای ۲ هزار معلول با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی کشور و آغاز رویداد «حرکت با برکت» با هدف سرمایه گذاری در ایده های کارآفرینی معلولین انجام شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم با اشاره به بهره برداری از یک هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال زایی ویژه معلولین اظهار داشت: افتتاح این تعداد طرح اشتغال زایی اجتماع محور ایجاد ۳ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی را برای معلولین سراسر کشور به همراه داشته است.
امیرحسین مدنی اشاره کرد: حجم کل سرمایه گذاری جهت راه اندازی یک هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور ویژه معلولین یک هزار میلیاردریال است. همینطور ۴۰۰ طرح ثبت شده جدید هم در دست بررسی می باشد.

وی با تاکید بر پشتیبانی از اشتغال خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی افزود: برای سال جاری هم اجرای ۲ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در روستاهای ۳۵۰ شهرستان هدف بنیاد برکت برای پشتیبانی از خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی هدف گذاری شده است.

به قول مدیرعامل بنیاد برکت، اولویت این طرح ها ایجاد اشتغال برای معلولین و خانواده های دارای عضو معلول است.
مدنی اشاره کرد: اجرای این دو هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور سبب ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی برای معلولین و خانواده های دارای عضو معلول خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تحقق این تعداد فرصت شغلی ۲ هزار و ۷۰۰ میلیاردریال سرمایه گذاری در مناطق روستایی کشور انجام می شود.

مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح رسته های شغلی به وجود آمده برای معلولین اظهار نمود: دام پروری، خدمات فنی، پرورش دام سنگین، تولید کیف و کفش و پوشاک، صنایع دستی تولید فرش دستباف و پرورش طیور بیشترین سهم را از مشاغل بنیاد برکت به خود اختصاص می دهند.

مدنی با تاکید بر حمایت ویژه از اقشار خاص اجتماعی امسال اظهار داشت: بنیاد برکت سال جاری راه اندازی ۷۰ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار شغل خرد و خانگی را در دستور کار دارد که ۲۰ هزار طرح از این تعداد، به اقشار صدمه پذیر اجتماعی همچون زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت بران، خانواده های شهدا و ایثارگران، خانواده های زندانیان، معلولین و خانواده های دارای معلول، سربازان و خانواده های کودکان بازمانده از تحصیل متعلق می باشد.

وی از آغاز رویداد «حرکت با برکت» آگاهی داد و اضافه کرد: بنیاد برکت این رویداد را با هدف سرمایه گذاری در ایده های کارآفرینی معلولین و اشتغال زایی برای این قشر برگزار می نماید.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: معلولینی که متقاضی اشتغال هستند می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در مورد رویداد «حرکت با برکت» به اپلیکیشن برکت به آدرس app.barkat.ir رجوع یا کد #۸۹۰۰* را شماره گیری کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور هم در این مراسم با اشاره به خدمات و کارهای بنیاد برکت اظهار داشت: همکاریهای بیشتر میان بنیاد برکت و سازمان بهزیستی می تواند به نتایج بهتری خصوصا در زمینه اشتغال زایی منجر شود.

وحید قبادی دانا اضافه کرد: این اشتغال زایی بخصوص برای اقشار خاصی که بعد از یک دوره سخت، به آغوش خانواده و جامعه برگشته اند اهمیت مضاعفی دارد.

در آخر این مراسم، تفاهم نامه ایجاد اشتغال برای ۲ هزار معلول با همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی کشور توسط امیرحسین مدنی و وحید قبادی دانا به امضا رسید. همینطور با برقراری ارتباط زنده ویدیویی با چهار استان لرستان، ایلام، بوشهر و فارس طرح های اشتغال زایی برکت ویژه معلولین در این استانها راه اندازی شد.1400/04/12
17:08:34
0.0 / 5
242
تگهای خبر: تولید , خانواده , خدمات , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان