سال گذشته انجام شد:

وقوع 1400 مورد كودك آزاری و همسرآزاری در استان مركزی

وقوع 1400 مورد كودك آزاری و همسرآزاری در استان مركزی

به گزارش خاتون یار مرکزی مدیر کل پزشکی قانونی استان مرکزی اظهار داشت: مجموع افرادی که در سال ۹۹ در حوزه کودک آزاری و همسرآزاری به پزشکی قانونی مراجعه نموده اند ۱۴۰۰ مورد بوده اند.


علی رضایی روز پنجشنبه ۱۰ تیر در نشست با اصحاب رسانه اظهار نمود: سال ۹۹ سالی بود که خیلی از افراد درگیر بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن بودند و یکی از سازمان های درگیر در این رابطه اداره کل پزشکی قانونی استان بود، اما با تمام این مشکلات مجموعه این اداره بدون دریافت مرخصی و دورکاری با تمام وجود خدمات لازم را عرضه دادند. استان مرکزی جزو استان هایی بود که حتی یک کمیسیون عقب افتاده نداشته است.
وی ضمن اشاره به تکمیل ساختمان جدید پزشکی قانونی اضافه کرد: این ساختمان بسیار مجهز و بزرگ است و همین خصوصیت ها برخی مشکلات در این سازمان را مرتفع ساخته است، این ساختمان مورد رضایت و توجه خیلی از مسؤلان بوده چونکه مشکلات مردم را به حداقل رسانده است. ساختمان پزشکی قانونی ساوه و خمین هم درحال ساخت و تکمیل است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی خاطرنشان کرد: راه اندازی آزمایشگاه صدمه شناسی همچون اقدامات شاخص این اداره کل بوده که کمک زیادی برای کاهش اطاله دادرسی دارد، مسئولین ارشد استان در این حوزه همکاری زیادی داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.
رضایی بیان نمود: پارسال میزان مراجعات در زمینه بالینی(سرپایی) ۵۲۶۴۴ مورد بوده که نسبت به سال ماقبل آن که ۵۹۹۹۹ مورد بوده کاهش ۱۲ و سه دهم درصد رشد داشته است. جواز دفن صادر شده پارسال ۱۱۹۴ مورد بوده که نسبت به سال ماقبل که ۱۱۹۳ مورد بوده یک درصد افزایش داشته است.
وی میزان افراد محکوم شده در سال ۹۸ را ۶۴ مورد و سال ۹۹ را ۱۹ نفر عنوان و خاطرنشان کرد: مجموع عملکرد پزشکی قانونی در سال ۹۹ نسبت به سال ماقبل آن ۴.۲ درصد کاهش داشته، اما در دو ماهه سالجاری این روند در حال افزایش می باشد به صورتی که در این دوماه نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش بیشتر از ۶ درصدی داشته است. در دوماهه سال جاری معاینات بالینی ۵.۸ درصد رشد داشته است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی ضمن اشاره به افزایش عملکرد ۶.۵ درصدی اداره کل در دوماهه سال جاری افزود: مجموع عملکرد در دوماهه ابتدایی سال قبل عرضه خدمات به ۷۲۳۶ نفر و در دوماهه سالجاری ۷۷۰۸ نفر بوده که رشد را به دنبال داشته است.
رضایی ضمن اشاره به رتبه استان در حوادث مختلف بیان نمود: استان مرکزی در زمینه حوادث رانندگی در سال ۹۹ نسبت به جمعیت استان رتبه نخست، کودک آزاری رتبه دوم، مرگ های غیرطبیعی رتبه سوم و در مسومیت با گاز منوکسید کربن رتبه چهارم، در غرق شدگی رتبه ۱۹ و در حوادث کار رتبه پنجم درسطح کشور را داشته است.
وی افزود: میزان فوتی های برون شهری در بزرگراه اراک-قم در راه رفت با ۲۲ نفر فوتی بیشترین تعداد، در اتوبان تهران-ساوه با ۲۱ نفر رتبه دوم، جاده اصلی تهران- ساوه با ۲۰ فوتی رتبه سوم را به خود مختص کرده است. میزان فوتی های برون شهری ۶۷ درصد در ارتباط با سواری، ۱۱ درصد در ارتباط با موتورسیکلت و فوتی های درون شهری ۵۲ درصد در ارتباط با عابر پیاده و ۲۷ درصد در ارتباط با موتور سیکلت بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی ضمن اشاره به این که مجموع تصادفات در سال ۹۹ بالغ بر ۶۷۵۶ مورد بوده تصریح کرد: در حواث برون شهری میزان فوتی هایی که طرف مقابل، خودرو نبوده ۴۵ درصد برآورد شده که ناشی از سرعت بالا و خواب آلودگی و عدم رعایت نکات ایمنی بوده است، همینطور در حوزه درون شهری ۴۸ درصد عابرین فوتی با خودرو سواری برخورد داشته اند.
منبع:

1400/04/11
15:52:53
0.0 / 5
288
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان