دولت سیزدهم مطالبات زنان را سیاسی نكند

دولت سیزدهم مطالبات زنان را سیاسی نكند

به گزارش خاتون یار نایب رییس فراکسیون زنان مجلس دهم، مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای توسعه سواحل مکران، با اشاره به وعده های نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: هردولتی که بر سر کار آید باید به مسائل و مطالبات زنان نگاه ملی و فراجناحی داشته باشد چونکه مطالبات و حقوق بانوان نباید سیاسی شود.


فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا، ضمن گرامی داشت ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد، سر شروع نهضت امام خمینی (ره) و تسلیت سالروز رحلت ایشان، با اعلان اینکه کاندیداها باید برنامه های مدون خود در زمینه حقوق بانوان را مطرح کنند، اظهار نمود: شعارها باید منطبق با عقل و منابع و ظرفیت های کشور باشند و همین طور باید کاندیداها تامین منابع مالی در رابطه با وعده ها و شعارهای انتخاباتی را شفاف بیان و از کلی گویی و رفتارهای پوپولیستی پرهیز کنند.
وی افزود: وعده هایی که داده می شود باید قابلیت اجرا داشته باشند نه این که به صرف ایام انتخابات و کسب رای به هر قیمتی باشد چونکه در منطق دینی، اسلامی و سیره و روش رفتار حکومتی امام علی(ع) هدف، وسیله را توجیه نمی کند و در پیش گرفتن سیاستهای ماکیاولیستی در نهایت منجر به نا امیدی و سرخوردگی جامعه خواهد شد.
نایب رییس فراکسیون زنان مجلس دهم، اضافه کرد: حضور زنان در مناصب مدیریتی دولت سیزدهم باید به دور از دید های سیاسی و جناحی باشد. در دو دولت گذشته گام های خوبی برای انتصاب زنان شایسته برداشته شد و هم اکنون زنان شایسته و توانمندی داریم که باید از ظرفیت آنها در دولت بعدی استفاده گردد تا در هنگام تغییر دولت ها صدمه ای به جامعه زنان وارد نشود.
ایشان سپس با اشاره به وعده یکی از کاندیداهای انتخابات در خصوص پرداخت حقوق به زنان خانه دار اظهار داشت: باید توضیح، تفسیر، نحوه پرداخت و منابع مالی این حقوق مشخص شود. در غیر این صورت وعده های این چنینی انتظارات و توقعاتی به وجود می آورد که در نهایت نیز عملیاتی نخواهد شد.
نایب رییس فراکسیون زنان مجلس دهم، مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای توسعه سواحل مکران معتقد می باشد که شعارهای کاندیداهای ریاست جمهوری باید تخصصی، برنامه ریزی شده و مطابق با ردیف بودجه مشخص کشور و باذکر منابع مالی باشد و طرح ها باید به دور از شعار زدگی و با پرهیز از رفتار های پوپولیستی و بدون عوام فریبی مطرح شوند.
ذوالقدر در آخر اظهار داشت: اگر می خواهیم چشم اندازهای اسناد بالادستی زودتر محقق شوند باید از ظرفیت زنان موفق در پست های مدیریتی دولت سیزدهم استفاده نمائیم. اساسا حضور زنان که نیمی از جمعیت کشور را می سازند و در دوران های مختلف، از شروع نهضت امام خمینی(ره)، ۸ سال دفاع مقدس و تا حالا در عرصه های علمی، ورزشی، پزشکی و... افتخار آفرینی کردند، به سازندگی و رسیدن به جامعه ایده آل کمک خواهدنمود.

منبع:

1400/03/15
15:30:23
0.0 / 5
346
تگهای خبر: پزشك , دولت , رفتار , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان