آیا كودك شما در معرض مبتلا شدن به آسم است؟

آیا كودك شما در معرض مبتلا شدن به آسم است؟

به گزارش خاتون یار نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که عواملی چون سابقه خانوادگی، جنسیت و نژاد همچون فاکتورهایی هستند که خطر مبتلا شدن به بیماری آسم را در کودکان می افزایند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، "کریستین جانسون" از محققان این مطالعه در شهر دیترویت در ایالت میشیگان آمریکا اظهار داشت: این یافته ها به ما کمک می نماید که درک نماییم چه گروه هایی از کودکان بیشتر در معرض آسم هستند. حالا میتوان از این اطلاعات برای ایجاد عوامل تداخلی در آن دسته از کودکانی که در معرض خطر قرار دارند، استفاده نماییم.
محققان اطلاعات بیشتر از ۱۲ هزار کودک را که بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۴ در ایالات متحده و پورتوریکو متولد شده اند، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و حداقل برای مدت پنج سال تحت کنترل قرار دادند.
۵۱ درصد این کودکان پسر و ۴۹ درصد دختر بوده اند، همینطور ۵۲ درصد سفید پوست و ۲۳ درصد سیاهپوست بوده اند.
به گفته محققان میزان خطر مبتلا شدن به آسم در کودکانی که حداقل یکی از والدین آنان سابقه آسم داشته، دو تا سه برابر بیشتر از کودکان دیگر بود و بیشتر در سن چهار سالگی این خطر وجود دارد.
همچنین کودکانی با سابقه خانوادگی آسم در سنین چهار تا ۱۴ سالگی در مقایسه با افرادی که سابقه خانوادگی ندارند، دو برابر بیشتر در معرض خطر آسم بودند.
در سنین پایین، پسران با سابقه خانوادگی آسم نسبت به دختران بیشتر احتمال دارد به این بیماری گرفتار شوند. اما در ۱۴ سالگی میزان آن حدودا یکسان است. کودکان سیاهپوست صرف نظر از سابقه خانوادگی بیشترین میزان خطر مبتلا شدن به آسم را داشتند.
هرچند، در صورتی که میزان مبتلا شدن به آسم در کودکان سیاهپوست در دوران قبل از دبستان خیلی بیشتر از کودکان سفیدپوست است این میزان در کودکان سیاهپوست بعد از ۹ سالگی کاسته می شود اما در مورد کودکان سفیدپوست این احتمال در اواخر دوران کودکی افزوده می شود.
به گزارش خاتون یار به نقل از مدیسن نت، از هر ۱۲ کودک آمریکایی یک نفر به بیماری آسم گرفتار است که باعث خس خس سینه، مشکل در تنفس و سرفه شده و می تواند با صدمه دائمی ریوی همراه باشد.
منبع:

1400/03/03
10:21:39
0.0 / 5
352
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پوست , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان