توزیع بیشتر از ۲۰ میلیون غذای گرم میان نیازمندان در ماه رمضان

توزیع بیشتر از ۲۰ میلیون غذای گرم میان نیازمندان در ماه رمضان

به گزارش خاتون یار معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی(ره) از توزیع ۲۰ میلیون و ۱۹۱ هزار پرس غذای گرم در کل کشور میان نیازمندان در ماه مبارک رمضان اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مجید باجلان در نشستی خبری به عرضه گزارش نهایی کمک های جمع آوری شده در پویش ایران همدل و طرح تغذیه مهدوی پرداخت و بیان نمود: پویش "ایران همدل ۳" با دستور کار "اطعام مهدوی و افطاری ساده" تحت عنوان ایران همدل ۳ در دستور کار قرار گرفت. برپایه رزمایشی که سال قبل مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال قبل فرمودند، به کمکهای مومنانه، مواسات و همدلی اشاره داشتند کمیته امداد و سایر نهادهای وابسته به دفتر مقام معظم رهبری با هماهنگی و مشارکت دفتر حفظ و نشر آثار دفتر مقام معظم رهبری، ایران همدل هم پا به رزمایش مومنانه گذاشت و کمیته امداد هم بعنوان یکی از نهادهایی که کارش خدمت رسانی با کرامت به محرومان و نیازمندان و ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، با پویش ایران همدل پا به عرصه گذاشت.
باجلان با اشاره به اینکه سال قبل در پویش ایران همدل یک و دو، ۲۷ میلیون پرس غذای گرم تحت عنوان تغذیه مهدوی و تغذیه و احسان حسینی با رعایت پروتکل های بهداشتی و همینطور ۴ میلیون بسته غذایی توزیع شد، اظهار داشت: بالغ بر ۱۱۷۰ میلیارد تومان جمع کمکهای نقدی و غیرنقدی پویش ایران همدل یک و دو بود. این اتفاق چشم گیر در زمانی رقم خورد که همه دنیا و همینطور ایران گریبانگیر ویروس کرونا شده بودند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: در کمیته امداد سال قبل برگ زرینی به اقدامات کمیته امداد اضافه شد؛ یعنی ما طی چهل سالی که از تولد کمیته امداد می گذرد سال قبل در کمکها و گزارشاتمان بیشترین رقم ها را در ماه مبارک رمضان داشتیم؛ ما هر ساله در ماه رمضان جشنهای متفاوتی داشتیم، چند سالی است که سابقه جشن رمضان به نام کمیته امداد بوده، جشن رمضان و هفته تغذیه داشتیم و مردم کمک هایی می کردند اما در سال گذشته، اتفاق ویژه ای رقم خورد و سال قبل را کارنامه درخشانی از مردممان در دفاتر کمیته امداد و در سرتاسر کشور مشاهده کردیم.
رئیس ستاد تغذیه مهدوی با اشاره به اینکه سال قبل حدود ۱۱۰ هزار نفر در طرح مشارکت داشتند، اظهار داشت: سال قبل ۱۹۰۰ آشپزخانه به وجود آمد. هماهنگی های زیادی انجام شد و مهم ترین هماهنگی سال قبل هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان بود تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود و در دستور کار قرار گرفت تا توزیع غذاها در مناطق قابل دسترس حاشیه شهرها و مناطق نیازمند در شهرستان ها و استانها توزیع شود. تلاش شد در مناطق محروم با بسته های غذایی و ارزاق غذایی این کار صورت گیرد و بحث تغذیه مهدوی و احسان حسینی در سال قبل نهادینه شد.
معاون اداری و مالی کمیته امداد امام (ره) در ادامه سخنان به اجرای این پویش امسال اشاره و تصریح کرد: امسال باتوجه به ادامه دار بودن کمکهای مومنانه، با فرمایشات مقام معظم رهبری و ورود کمیته امداد بعنوان یک دستگاه حمایتی در ماه رمضان باردیگر کمیته امداد با جلساتی که با پشتیبانی دفتر حفظ و نشر آثار دفتر مقام معظم رهبری و نهادهای زیر پوشش همچون بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی، آستان مقدس قم، سازمان بهزیستی، صدا و سیما و وزارت ارتباطات و قرارگاه محرومیت زدایی و قرارگاه امام حسن مجتبی جهت پوشش دادن کمکهای مومنانه داشت، هماهنگیهای لازم انجام شد کمیته امداد با هماهنگی هایی که انجام شد سال جاری بعنوان پیشینه اصلی و نهادی که وظیفه ذاتی و اصلی کمک به ولی نعمتان دارد قدم به این عرصه گذاشت و امسال با نام تغذیه مهدوی و افطاری ساده ماه مبارک رمضان آغاز شد.
به گفته وی، برآورد ما این بود که در ماه مبارک رمضان ۱۵ میلیون غذا توزیع نماییم. آشپزخانه ها را گسترده تر نماییم و ۳۰۰۰ آشپزخانه را در نظر داشتیم.
باجلان بیان نمود: این پویش، پویش سوم بود و باردیگر هماهنگیهای لازم در دستور کار قرار گرفت و باردیگر با دانشگاه علوم پزشکی و وزارت صمت هماهنگیهایی انجام شد. باردیگر با نهادها جلسه گذاشتیم.
وی با اشاره به اینکه سال جاری با سازمان بسیج مستضعفان پروتکل محکمتری نسبت به سال قبل تهیه و صورت جلسه شد که تمامی بسیجیان به آشپزخانه ها بیایند و از راه کمکهای هم افزایی و پایگاهها در اختیار کمیته امداد قرار گرفت، اظهار داشت: مراکز نیکوکاری کمیته امداد، سپاه و قرارگاه امام حسن مجتبی و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی پای کار آمد.
معاون اداری و مالی کمیته امداد امام (ره) اظهار داشت: در پویش ایران همدل سه، ۲۰ میلیون و ۱۹۱ هزار پرس غذای گرم در کل کشور توزیع شده است. ۴ میلیون و ۱۶۳ هزار افطاری ساده توزیع شده است. بسته های غذایی تلاش شد که در مناطق محروم توزیع شود و ۲ میلیون ۴۷۷ هزار بسته غذایی توزیع شده است.
وی اضافه کرد: ۴۳۶۰ اشپزخانه راه اندازی شد. ۱۶۶ هزار و ۳۸۰ نفر مشارکت در توزیع غذا داشتند که این آمار سال ۱۱۰ هزار نفر بود.
باجلان با اشاره به اینکه ۱۲۵ درصد آشپزخانه ها نسبت به سال قبل رشد داشتند، خاطرنشان کرد: ۱۲۹۲ میلیارد تومان ارزش ریالی تغذیه مهدوی، افطاری ساده و بسته های غذایی بوده است.
منبع:

1400/02/28
21:41:47
0.0 / 5
322
تگهای خبر: پزشك , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان