افزایش حق مسكن كارگران و مرخصی حاملگی بانوان بیمه شده تأمین اجتماعی به ۹ ماه

افزایش حق مسكن كارگران و مرخصی حاملگی بانوان بیمه شده تأمین اجتماعی به ۹ ماه

به گزارش خاتون یار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حل مشکل چند ده هزار تن از بانوان بیمه شده تأمین اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: افزایش مدت زمان دریافت هزینه ‎بارداری از ۶ به ۹ ماه و تأمین منابع آن به تصویب دولت رسید.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در توییترش نوشت: به لطف خدا امروز پیشنهاد افزایش حق مسکن ‎کارگران عزیز به تصویب هیئت وزیران رسید.
وی اضافه کرد: همینطور مشکل چند ده هزار بانوان محترم بیمه شده تأمین اجتماعی در زمینه افزایش مدت زمان دریافت هزینه ‎بارداری از شش به ۹ماه و تأمین منابع آن به تصویب دولت رسید. ‎به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در ماده ۵۹ قانون تأمین اجتماعی به پرداخت کمک هزینه زایمان یا غرامت ایام حاملگی اشاره شده است. بر اساس قانون اگر بیمه شده خانومی دارای یک سال سابقه پرداخت حق بیمه باشد می تواند از این حق استفاده نماید و برای شش ماه و هرماه دو سوم حقوقش را از تأمین اجتماعی دریافت کند که بر مبنای اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش این مدت به ۹ ماه به تصویب هیات وزیران رسیده است.

پیش از این هم مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در دیماه سال ۹۸ از پیگیری تعیین تکلیف مرخصی زایمان اطلاع داده و گفته بود که پیشنهادی برای اعمال افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه عرضه کرده ایم و توافق اولیه هم در این مورد صورت گرفته است تا هزینه در ارتباط با اجرای این قانون بعنوان مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت لحاظ شود.
به گفته وی ۳۵ درصد از شکایات طرح شده در دیوان عدالت اداری در ارتباط با این مورد است که با اجرایی شدن این تصمیم امیدواریم شاهد افزایش رضایتمندی بانوان مشمول این قانون و کاهش شکایات از سازمان باشیم.
شرایط لازم برای دریافت کمک هزینه حاملگی به بیمه شدگان زن به این شرح است:
- ظرف یک سال قبل از زایمان، حق بیمه ۶۰ روز کار را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده باشند.
- در مدت استراحت مشغول کار نبوده مزد یا حقوق دریافت نکرده باشند.
- در تاریخ اعلام بیماری، مشغول به کار بوده و یا در مرخصی استحقاقی باشند.
- در دوره استرحت مزدی برای وی مطرح باشد.
منبع:

1400/02/24
22:21:21
0.0 / 5
244
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دولت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان