ورود زنان به تولید داروهای گیاهی

ورود زنان به تولید داروهای گیاهی

به گزارش خاتون یار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به ارائه تسهیلات پایدار روستایی از طرف دولت به روستاییان، اظهار داشت: همچون اقدامات دولت دوازدهم توجه خاص به توسعه روستایی بود. تغییراتی که در فاکتورهای روستایی طی چند سال اخیر شاهد آن هستیم نشان دهنده این حرکت است که زنان روستایی توانستند 40 درصد از تسهیلات پایه دار روستایی را کسب کنند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضا تفاهم نامه با شرکت ملی پست ایران بمنظور تسهیل فروش محصولات زنان کارآفرین و تولید کننده، اظهار نمود: تا کنون کمتر شاهد توسعه روستایی پایدار و موفق بوده ایم. ای کاش تغییراتی سال های اخیر نظیر ارائه تسهیلات پایدار روستایی از طرف دولت زودتر اتفاق می افتاد تا کمتر شاهد مهاجرت از روستاها بودیم. زنان به سبب داشتن کسب و کارهای خرد نسبت به آقایان بیشتر توانستند از این تسهیلات بهره ببرند.
ابتکار اضافه کرد: زنان توانمندی های خوبی دارند و این تفاهم نامه بمنظور توانمندی زنان و خانواده ایرانی انجام می شود چونکه می تواند توانمندی خانواده ایرانی را در وضعیت سخت تحریم، جنگ اقتصادی و کرونا افزایش دهد.
وی افزود: ما نه فقط برای توان افزایی زنان بلکه برای توان افزایی خانواده ایرانی تلاش می نماییم و در همین راستا نیز از آخرین فناوری ها و لجستیک شرکت پست استفاده می نماییم. تا کنون حدود ۲۲۵ تفاهم نامه و موافقتنامه با دستگاه های اجرای مختلف داشته ایم که حدودا تمامی آنها عملیاتی شده اند و حاصل هم پیمانی خوب دستگاه های دولت دوازدهم برای ارتقای وضعیت زنان و خانواده است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اعلان اینکه سهم زنان کارآفرین خصوصاً بانوانی که مشغول کسب وکار خانگی هستند، قابل توجه است، اشاره کرد: بگفته رئیس سازمان صنایع دستی کشور، تولیدات زنان حدود ۸۰ درصد از صنایع دستی کشور را تشکیل می دهد و حدود ۷۵ درصد از تولیدات فرش نیز حاصل دست زنان ایرانی است.
وی همین طور این را هم اظهار داشت که طی همکاری این معاونت را با وزارت جهاد کشاورزی در امتداد تولید محصولات سالم و استانداردسازی محصولات کشاورزی با بهره گیری از حدود ۱۸ هزار تسهیل گر در سطح کشور، ۵۰ هزار زن روستایی آموزش دیده و الان برند تخصصی محصولات استاندارد خودرا تولید می کنند.
ابتکار افزود: همین طور همکاری خوبی با صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی داریم. در بخش دیگر با همکاری جهاد کشاورزی توانستیم با آموزشهای تخصصی به زنان در تولید داروهای گیاهی ورود نماییم بطوریکه بگفته وزارت جهاد کشاورزی حدود ۴۰ درصد از محصولات کشاورزی در سطح کشور سهم زنان است. همین طور با مشارکت وزارت جهاد کشاورزی خانم های روستایی توانستند ۴۰۰ برند استاندارد خودرا تولید کنند.
به گفته ی ایشان، سهم زنان در عرصه تکنولوژی های جدید و شرکت های دانش بنیان حدود ۲۰ درصد و رو به رشد است. همچینن بنا بر اعلام یونسکو سهم زنان ایرانی در عرصه فناوری ۳۰.۱ درصد و رو به رشد است که بخش اعظم آن به تولید محصولات دارویی و های تک و محصولات الکترونیک معطوف می شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اضافه کرد: ما باید به سمت تکنولوژی های جدید برای بازاریابی حرکت نماییم که البته شرایط پاندمی کووید ۱۹ مزید بر علت شد. مشکل اصلی زنان کارآفرین دسترسی به بازارهای داخلی، خارجی، منطقه ای و بین المللی است. این معاونت با همکاری وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی توانست حدود ۱۴۰۰۰ زن سرپرست خانوار را از مرحله آموزشهای ابتدای و عمومی کسب وکار به مرحله بازار برساند. همین طور در حوزه توان افزایی زنان برای بازاریابی مجازی دوره های تخصصی و آموزشی برگزار کردیم.
او در آخر به طرح انتخاب زنان کارآفرین برتر توس این معاونت نیز اشاره نمود و اظهار داشت که ۷۰۰ زن کارآفرین برتر شناسایی شده و الان نیز دور نهم رای گیر زنان کارآفرین برتر در حال اجراست.
در بخش دیگر این مراسم، رمضانعلی سبحانی فر، مدیر عامل شرکت ملی پست اظهار نمود: شرکت پست همیشه در تلاش بوده است تا واسطه های بخش تولید را حذف کند تا کالاها از تولید کننده به مصرف کننده و بدون دسترسی واسطه ها به کالا به دست جامعه هدف برسد.
وی افزود: باتوجه به رسالت این معاونت که بسترسازی برای توانمندی زنان کارآفرین است، شرکت پست نیز می تواند با در اختیار گذاشتن لجستیک خود همکاری خوبی را انجام دهد. کووید ۱۹ در بخشهایی همچون فروش مجازی سرعت بخشید و این بستر خوبی برای پشتیبانی از تولید کنندگان است.
سبحانی فر اضافه کرد: اغلب تولیدات بانوان خرد است و به آسانی می توان دست واسطه را از پخش محصولات کوتاه کرد. همین طور می توان از بستر فروشگاهی شرکت پست بهره برد و با برگزاری نمایشگاه های مجازی صنفی کالاهای زنان تولید کننده را به فروش رساند. اینطور با اطلاع رسانی درست میان تعاونی ها می توان به اقتصاد خانواده ها کمک کرد. در این راستا شرکت پست با بیش از ۱۲۰۰ وسیله نقلیه و ۱۶ هزار پرسنل در سطح کشور آماده همکاری است.
منبع:

1400/02/21
10:57:43
0.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان