كاهش بی سابقه زاد و ولد در ایالات متحده

كاهش بی سابقه زاد و ولد در ایالات متحده

خاتون یار: آمارها نشان میدهد که میزان زاد و ولد در ایالات متحده طی حدود 50 سال گذشته، بیشترین کاهش سالانه را در 2020 داشته است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آمارهای دولتی نشان می دهد: نرخ زاد و ولد در ایالات متحده چهار درصد کاهش یافته که بیشترین میزان "کاهش سالانه" در ۵۰ سال قبل است.
کاهش نرخ زاد و ولد در بین مادرانی از هر نژاد و قومیت مشاهده شده و حدودا در همه گروه های سنی به کمترین میزان از زمان جمع آوری آمار این حوزه رسیده است.
سالهاست که زاد و ولد در بین زنان جوان رو به کاهش است برای اینکه خیلی از آنان تجربه مادر بودن را به تعویق انداخته و خانواده های کوچکتری داشته اند. میزان زاد و ولد در بانوانی که در اواخر ۳۰ سالگی و ۴۰ سالگی خود بوده اند روند افزایشی داشته اما این روند در سال قبل کاهش یافته است.
به گزارش خاتون یار به نقل از روزنامه گاردین، زمانی ایالات متحده در میان چند کشور پیشرفته قرار داشت که نرخ باروری در آن به ازای هر زن بیش از ۲.۱ کودک بود و این اطمینان وجود داشت که هر نسلی فرزند کافی برای جایگزینی دارد. اما این نرخ بیش از ۱۰ سال است که روند نزولی داشته و سال قبل به حدود ۱.۶ کاهش یافته است که پایین ترین میزان ثبت شده است.
منبع:

1400/02/16
18:11:06
0.0 / 5
393
تگهای خبر: خانواده , دولت , زنان , فرزند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان