شروع مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی در مراكز و پاتوقهای معتادان

شروع مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی در مراكز و پاتوقهای معتادان

خاتون یار: مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از شروع مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی برای پیش گیری از کرونا به مراکز نگهداری از معتادان و پاتوقهای معتادان بی خانمان آگاهی داد.


فرید براتی سده در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه از اواخر سال قبل تا حدود دو ماه بعد سال ۱۴۰۰ اقلام بهداشتی زیادی برای پیش گیری از کرونا به مراکز نگهداری از معتادان و پاتوقهای معتادان بی خانمان توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: از روز گذشته مرحله سوم توزیع اقلام بهداشتی برای پیش گیری از کرونا در مراکز نگهداری از معتادان و پاتوقها شروع شده است.
به گفته ی ایشان، در این مرحله یک میلیون و ۷۵۵ هزار ماسک سه لایه، ۷۸ هزار بسته مایع ضدعفونی کننده دست و همین طور حجم زیادی گان و اسپری ضدعفونی کننده سطوح پخش گردید.

براتی سده با اعلان اینکه ما اقلام موردنیاز را تا ۲ ماه پس از عید پوشش داده بودیم و این مرحله از توزیع اقلام بهداشتی برای خردادماه توزیع شده است، اضافه کرد: این اقلام برای تمام مراکز ماده ۱۶، مراکز اقامتی، مراکز کاهش لطمه و پاتوقهای معتادان بیخانمان است.
مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این اقلام را باتوجه به قراردادهایی که با نهادهای بین المللی داریم و یا در قالب تفاهم نامه ای که با دفاتر سازمان ملل متحد داریم دریافت می نماییم.
براتی سده در ادامه بر لزوم در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون معتادان متجاهر اصرار کرد و تصریح کرد: انتظار داریم که در این مرحله معتادان (معتادان بی خانمان و هم معتادانی که در مراکز نگهداری می شوند و هم معتادانی که در پاتوقها هستند) و هم ارائه دهندگان خدمت به معتادان در اولویت دریافت واکسن قرار گیرند. در این راستا سازمان بهزیستی با دستگاههای مسئول مکاتبه کرده و امید است که این افراد در اولویت قرار گیرند.
ایشان سپس در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا مواردی از ابتلای معتادان به ویروس جهش یافته گزارش شده است؟ توضیح داد: خوشبختانه گزارشی که نسبت به ویروسهای جدید باشد، نداریم.
براتی سده در ادامه اشاره کرد: در مرحله دستگیری معتادان متجاهر در طرحهای نوروزی، در استان هرمزگان حدود ۱۵۰ نفر از معتادانی که دستگیر شده بودند، علایم بیماری داشتند که بلافاصله با هماهنگی دستگاههای مسئول اقدام و کنترل شد و فوتی و مرگ و میر نیز گزارش نشده است.1400/02/13
19:15:47
0.0 / 5
306
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان