كلینیك درمان سرپایی بیماران كرونایی در بیمارستان شهدای تجریش

كلینیك درمان سرپایی بیماران كرونایی در بیمارستان شهدای تجریش

به گزارش خاتون یار کلینیک درمان سرپایی بیمارانی کرونایی، بخش مراقبت ویژه ۲ و نخستین دستگاه سی تی اسکن پرتابل کشور در بیمارستان شهدای تجریش، روز گذشته راه اندازی شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر جان بابایی - معاون درمان وزارت بهداشت، در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان شهدای تجریش، اظهار نمود: به همت خیرین بخش هایی از این بیمارستان همچون آنژیوگرافی و تصویربرداری تجهیز و توسعه یافته و کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی هم افتتاح شده است.
ایشان در ادامه با تکیه بر لزوم راه اندازی کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی در این بیمارستان، اضافه کرد: بخش زیادی از بیماران کرونایی پایتخت در بیمارستان شهدای تجریش بستری هستند. از طرفی این کلینیک ۴۰ تختخوابی مختص بیماران کرونایی نیست و با کاهش آمار ابتلا، سایر بیمارانی که احتیاج به دریافت خدمات سرپایی دارند می توانند از این کلینیک استفاده کنند.
جان بابایی خاطرنشان کرد: کلینیک های مشابه در اغلب بیمارستان هایی که زیر فشار بحران کرونا هستند، به راه افتاده است تا از این ظرفیت بهره مند شوند.

او در آخر ضمن اشاره به اینکه از گذشته چالش تأمین تخت بیمارستانی در کشور وجود داشته است، اظهار داشت: باوجود بحران کرونا، وزیر بهداشت با همکاری سایر مسؤلان در تلاش است این مشکل تا حد زیادی مرتفع شود.
جان بابایی همینطور در حاشیه مراسم افتتاح، از بخش های اورژانس، آزمایشگاه مرکزی، رادیوتراپی و آنکولوژی، آنژیوگرافی، اورولوژی و نورولوژی هم بازدید کرد.
بیمارستان شهدای تجریش، از نخستین بیمارستان های مجهز به کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی
همینطور دکتر علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این مراسم ضمن اشاره به افتتاح و بهره برداری ۱۰ پروژه در بیمارستان شهدای تجریش، اظهار داشت: به دلیل خیز چهارم بیماری کرونا، امور در ارتباط با راه اندازی این پروژه ها با قوت بیشتری دنبال شد و امروز شاهد افتتاح این بخش ها که برخی از آنها به بیماران کرونایی اختصاص دارد، هستیم.
وی افزود: بخش مراقبت ویژه ۲ (Mega ICU) بیمارستان شهدا در کنار سایر بخش های مراقبت ویژه این بیمارستان، آماده خدمت رسانی به بیماران کرونایی است. همینطور کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی که در مجاورت بیمارستان راه اندازی شده هم واجد تمام تجهیزات درمانی است.
زالی اظهار داشت: با راه اندازی این کلینیک تعدادی تخت شناور به ناوگان تخت های بیمارستانی کشور افزوده خواهد شد و بخش های اصلی بیمارستان به بیماران بدحال تری تخصیص پیدا می کند.
به قول دکتر زالی، بیمارستان شهدای تجریش از نخستین بیمارستان های پایتخت است که مبادرت به راه اندازی کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی کرده است.
در ادامه فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران، از بستری هزار و ۱۵۰ بیمار کرونایی جدید در بخش عادی و ۱۵۷ بیمار در بخش مراقبت ویژه طی ۲۴ ساعت گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: در مجموع تعداد ۸هزار و ۵۵۰ بیمار در بخش عادی و ۲ هزار و ۱۰۰ بیمار در بخش مراقبت ویژه بیمارستان های پایتخت بستری هستند.
زالی ضمن اشاره به افزایش نرخ ترخیص بیماران کرونایی نسبت به هفته گذشته، اظهار نمود: طی شبانه روز گذشته بالغ بر ۱۶ هزار مورد رجوع سرپایی به مراکز بهداشت و درمان استان تهران صورت گرفته که بر این اساس انتظار می رود شاهد افزایش آمار بستری در هفته آینده باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دستگاه CBCT (سی تی اسکن پرتابل) به دلیل قابل حمل بودن، خیلی از چالش های تصویربرداری برای بیماران کرونایی، بیماران سنگین وزن و بیماران بخش دندانپزشکی را مرتفع خواهد کرد، این دستگاه نخستین دستگاه مورد استفاده از این دست، در کشور است.
کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی هم به منظور کاهش بار بستری بیمارستان ها، راه اندازی می شود تا بیماران بعد از رجوع و انجام آزمایش های اولیه، در صورت عدم احتیاج به بستری، داروی لازم را دریافت نمایند و به منزل برگردند.1400/02/01
21:41:09
0.0 / 5
402
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان