دستورالعمل كارشناسان آمریكایی برای كاهش خطر انتقال كرونا در هواپیما

دستورالعمل كارشناسان آمریكایی برای كاهش خطر انتقال كرونا در هواپیما

به گزارش خاتون یار بر مبنای یک مطالعه جدید، خالی گذاشتن صندلی های ردیف وسط هواپیما، خطر ابتلای مسافران به کووید-۱۹ را می کاهد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، کارشناسان مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های عفونی در آمریکا (CDC) برپایه مطالعات اخیر نتیجه گیری کرده اند که خالی نگه داشتن صندلی های وسط، احتمال انتقال ویروس بین مسافران را ۲۳ تا ۵۷ درصد کم می کند.
در آغاز همه گیری ویروس کرونا، گفته شد که خالی گذاشتن صندلی های ردیف وسط هواپیما با هدف حفظ فاصله اجتماعی، می تواند یک چاره در پیشگیری از سرایت ویروس باشد اما در بلندمدت، هیچ یک از شرکتهای هواپیمایی به این سفارش عمل نکردند.
در ایالات متحده، هم اکنون فقط شرکت هواپیمایی دلتا صندلی های میانی خویش را خالی نگه داشته است که شرکت مورد اشاره هم این سیاست را از تاریخ ۳۰ آوریل، لغو خواهد نمود.
در این گزارش آمده است: این داده ها از آن حکایت می کند که افزایش فاصله میان مسافران و کاهش تعداد آنها می تواند به شکل بالقوه، از قرار گرفتن آنان در معرض کووید-۱۹ بکاهد. حفظ فاصله فیزیکی بین مسافران هواپیما همچون اعمال سیاست خالی نگه داشتن صندلی های ردیف وسط می تواند خطر قرار گرفتن در معرض سارس کوو-۲ را کم کند.
دکتر دیوید ای فارنی، رئیس اداره پزشکی مرکز پاسخ دهی جهانی MedAire Worldwide هم اظهار داشت: با عنایت به وجود سیستم های عالی تصفیه هوا در هواپیماهای مسافربری پیشرفته و این که عامل اصلی سرایت در مورد عفونت های دستگاه تنفسی، تماس مستقیم یا ترشحات دهان و بینی در هوا است، خطر اصلی متوجه مسافرانی است که با فرد بیمار در یک ردیف یا یک ردیف عقبتر یا جلوتر نشسته اند.
به گزارش ایندیپندنت، در انگلیس از ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ استفاده از ماسک صورت در وسایل حمل و نقل عمومی همچون هواپیما الزامی شده است.
منبع:

1400/01/28
10:02:19
0.0 / 5
325
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان