در آستانه استقبال جهان اسلام از ماه مبارك رمضان،

سازمان ملل خواهان همبستگی با افراد لطمه دیده از پاندمی جهانی شد

سازمان ملل خواهان همبستگی با افراد لطمه دیده از پاندمی جهانی شد

در آستانه ماه مبارک رمضان امسال، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد خواهان همبستگی با افرادی است که در ضمن این پاندمی جهانی بیشترین لطمه را دیده اند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در صورتیکه جهان اسلام به استقبال ماه مبارک رمضان می رود، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (کمیساریا) خواهان حمایت بیشتر از میلیون ها پناهنده و بی جاشده داخلی است که بیش از سایرین از پاندمی بیماری کووید-۱۹ لطمه دیده اند.
افرادی که مجبور به ترک خانه های خود شده اند می بایست در برنامه های واکسیناسیون جهانی و برنامه های بهبود اقتصادی از حمایتی برابر برخوردار باشند. همین طور تلاش بیشتری برای رفع نیازهای آموزشی، بهداشت روان و رفاه روانشناختی -اجتماعی، مخاطرات حمایتی کودکان و پیشگیری و پاسخگویی به خشونت مبتنی بر جنسیت لازم است.
فیلیپو گراندی، کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اظهار داشت: در این ایام که زمان تأمل و سخاوت عمیق است، همبستگی ما با بی جاشدگان در سراسر جهان بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز است. با داشتن روحیه همبستگی در طول ماه مبارک رمضان، خواهان حمایت بیشتری از افراد لطمه پذیر هستم.
حدود ۸۵ درصد از پناهندگان جهان در کشورهایی با درآمد کم و متوسط که خود با چالش های مالی روبرو هستند میزبانی می شوند که اغلب نیز دارای سیستم های بهداشتی شکننده هستند. در نتیجه این پاندمی، پناهندگان و بی جا شدگان، امکانات معیشتی خودرا از دست داده و به سمت فقر شدید در حرکت هستند که عواقبی فاجعه بار و گسترده دارد.
کمیساریا تخمین می زند که در سراسر جهان از هر چهار پناهنده سه نفر تنها می توانند نیمی یا کمتر از نصف نیازهای اساسی خودرا تامین کنند. خانواده ها هزینه های مواد غذایی را کاهش داده اند، دیگر قادر به پرداخت اجاره بهای خود نیستند، بیشتر در بدهی فرو رفته اند یا مجبور شده اند از حضور فرزندانشان را در کلاس ها ممانعت کنند حتی در جاهایی که مدارس باز هستند.
همزمان با ماه مبارک رمضان، کمیساریا کارزار جهانی "هر ثانیه اهمیت دارد" را راه اندازی کرده است.
کمک های مالی که بعنوان زکات، صدقه یا کمک های کلی دریافت می شود، می تواند باری از شانه های خانواده هایی بردارد که به اجبار از خانه و عزیزانشان دور هستند.
گراندی اظهار داشت: با هم می توانیم به پناهندگان و بی جاشدگان داخلی کمک نماییم تا سقفی بالای سر خود، وعده غذای گرم برای افطار، آب تمیز و امید به آینده بهتر و امن تر داشته باشند.
برای ادامه کمک های نجات بخش و پشتیبانی از خانواده های لطمه پذیر، کودکان بی سرپرست، مادران تنها و افراد مسن، پشتیبانی مالی از کمیساریا لازم است.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، از منبع این کارزار همین طور برای برنامه های جاری کمیساریا برای کمک به رفع نیازهای فزاینده ناشی از پاندمی بیماری کووید-۱۹ استفاده خواهد شد.1400/01/26
22:25:43
0.0 / 5
337
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان