كاهش یك درصدی نرخ بیكاری 18 تا 35 ساله ها

كاهش یك درصدی نرخ بیكاری 18 تا 35 ساله ها

مطابق با نتایج طرح آمارگیری نیروی کار مرکز آمار در زمستان ۹۹، نرخ بیکاری جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله کشور با یک درصد کاهش نسبت به سال قبل (۹۸) به ۱۶.۸ درصد رسیده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مطابق با این آمار نرخ بیکاری جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله کشور با یک درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۱۶.۸ درصد رسیده است.
در زمستان ۹۹ تعداد کل جوانان ۱۸ تا ۳۵ ساله کشور یک میلیون و ۷۳۹ هزار و ۱۶ نفر بوده است که نسبت به سال قبل ۲۵۷ هزار و ۶۹۰ نفر کاهش داشته است.
جمعیت مردان در همین گروه سنی در زمستان ۹۹ در کل کشور یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۶۹۸ نفر بوده است که نرخ بیکاری در آنها با کاهش ۰.۹ درصدی نسبت به سال قبل به ۱۴ درصد رسیده است.


نرخ بیکاری زنان بدون تغییر 29 درصد باقی ماند

آمار بیکاری روستاییان و شهریها

تعداد کل زنان ۱۸ تا ۳۵ ساله در زمستان ۹۹ در کل کشور هم ۵۵۷ هزار و ۳۱۷ نفر بوده که نرخ بیکاری در آنها بدون تغییر نسبت به زمستان سال قبل در ۲۹ درصد باقی مانده است.
همینطور نرخ بیکاری زنان و مردان در این گروه سنی و همین بازه زمانی در نقاط شهری ۱۷.۷ درصد و در نقاط روستایی ۱۴ درصد است.


و اما سهم فارغ التحصیلان دانشگاه ها در بین بیکاران

مطابق با نتایج این طرح آمارگیری، سهم جمعیت بیکار ۱۵ ساله و بیشتر و فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران ۳۸.۸ درصد است که ۰.۲ درصد در قیاس با سال قبل کاهش داشته است. این آمار برای نقاط شهری ۴۲.۶ درصد و نقاط روستایی ۲۴.۱ درصد است.
از طرفی درحالی سهم جمعیت مردان بیکار ۱۵ ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۲۶.۴ درصد رسیده که سهم جمعیت زنان بیکار ۱۵ ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران با ۱.۹ درصد افزایش به ۷۱ درصد رسیده است.


کردستان در صدر نرخ بیکاران کشور

برآورد نقطه ای نرخ بیکاری زمستان ۹۹ نشان داده است که کردستان با ۱۸.۸ درصد بالاترین نرخ بیکاری در کل کشور را دارد. بعد از کردستان استان کرمانشاه با ۱۸ درصد، آذربایجان غربی با ۱۴.۷ درصد و هرمزگان با ۱۴.۱ درصد بالاترین نرخ بیکاری را در کل کشور دارند. این آمار در کل کشور 9.7 درصد بوده است.


منبع:

1400/01/16
20:12:32
0.0 / 5
538
تگهای خبر: زنان , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان