روحانی در جلسه ستاد ملی كرونا:

مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی

مراسم مذهبی ماه رمضان در مناطق زرد و آبی

خاتون یار: رئیس جمهور با بیان اینکه مراسم مذهبی در روزهای ماه رمضان در مناطق آبی و زرد با رعایت پروتکلهای بهداشتی قابل انجام است اشاره کرد: در مناطق نارنجی و قرمز هم این امر ممنوع خواهد بود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با تشکر از مردم برای مراعات پروتکل ها در سفرهای نوروزی اظهار داشت: تعدادی از مردم اصلأ سفر نرفتند و برخی هم در سفرها پروتکل ها را رعایت کردند. البته مجموع رفت وآمدهای پیش از عید و مابعد آن سبب شده که احتمالاً ما با یک مشکلی در شیوع ویروس کرونا مواجه شویم.
وی اضافه کرد: الان هم در دو استان طبق بررسی ها موج چهارم شروع شده و اگر ما رعایت نکنیم این وضعیت می تواند در سایر نقاط کشور هم تکرار شود.
روحانی با اعلان اینکه بی شک یکی از حوادث بسیار مهم در قرن اخیر همین پاندمی کروناست، اظهار نمود: اینکه نزدیک به ۳ میلیون نفر در دنیا از دست رفته اند که حالا این هم آمار رسمی و ثبت شده است وگرنه بطور قطع بیش از این مقدار کرونا افراد را در کام خود فرو برده است و این نشان از اهمیت این پاندمی در قرن اخیر است.
رییس جمهوری با اعلان اینکه ما سه سال مداوم جنگ اقتصادی داشته ایم که آن هم یکی دیگر از معضلات خاص مردم ما در قرن اخیر و سه سال پایانی آن بود، اشاره کرد: کشور در یاری و دستگیری مردم از یکدیگر از یک سو و کوشش های کادر درمان برای مقابله با کرونا کارنامه قابل قبولی دارد.
وی اضافه کرد: ما همیشه در همه موارد و هرجا که برای ما مشکل پیش آمده است، قدرت ملی ما یک قدرت بسیار مهم و قابل افتخاری بوده، وقتی ملت در مقابل مشکلات با چنگ و دندان ایستادگی کرده، موفق شده و آنرا از سر گذرانده است. ما هم بعنوان دولت در طول چهارماه باقیمانده از عمر خود یکی از با اهمیت ترین کارهایمان را همین مقابله با کرونا می دانیم.
روحانی اشاره کرد: مقابله با کرونا، شکستن تحریم، تکمیل طرح های پیش روی اقتصادی و رسیدگی به معیشت مردم همچون چهار محور اصلی کار دولت در چهار ماه آتی است.
رییس جمهوری با اعلان اینکه کرونا در طول چهارده ماه اخیر نه از میان رفته و نه تضعیف شده است، اظهار داشت: این ویروس نه فقط باقیمانده، بلکه بدتر شده و جهش یافته است. این نوع جدید که چه انگلیسی بنمامیم چه برزیلی و چه هر نام دیگری، فقط یک خط مستقیم به سمت بالاست و نشان میدهد که چقدر خطرناکست.
وی اضافه کرد: تنها راه این است که ما توانمند شویم و جامعه را در مقابل آن نیرومند سازیم که یکی از راه های آن همین واکسیناسیون است. ساخت و خرید واکسن در همین راستا جزو یکی از با اهمیت ترین کارهای دولت در مقابله با کرونا است.
روحانی با یادآوری اینکه همچنان دورهمی ها و تجمعات یکی دیگر از مواردی است که باید آنرا بسیار مراعات نماییم، اظهار کرده: تعهد و مسئولیت پذیری مردم که در چندین ماه اخیر ادامه داشته را باید حفظ نماییم. الان آمارها به ما می گویند که مراعات کم شده است و هرگاه مراعات کم شود آمار کرونا بالا می رود. زمانی رعایت پروتکلهای بهداشتی بالای ۸۵ درصد بود، ولی وقتی زیر ۶۰ درصد می رود معلوم است که وضع چگونه می شود.
رییس جمهوری با اعلان اینکه در جلسه امروز تاکید شد کسانی که مبتلا هستند باید نظارت و کنترل شود که دوره قرنطینه را رعایت نمایند، اظهار نمود: گاهی افرادی که مبتلا هستند با ناوگان عمومی مثل قطار یا هواپیما رفت وآمد می کنند که آنرا می توان کنترل کرد، اما گاهی یک کرونا مثبت به بازار می رود یا در شهر حضور می یابد که این را هم باید نظارت و کنترل و با آن برخورد جدی نماییم و مجازات برایش داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه ما نسبت به مسافرانی که از خارج کشور می آیند هم رعایت پروتکل ها و مقررات را حفظ نموده ایم، اظهار داشت: این مساله برای همه پروازها و ورود افراد به کشور رعایت و انجام می شود.
روحانی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برای برگزاری مراسم مذهبی در روزهای ماه رمضان اشاره کرد: در مناطق آبی و زرد برگزاری مراسم مذهبی با رعایت پروتکلهای بهداشتی قابل انجام است و در مناطق نارنجی و قرمز هم این امر ممنوع خواهد بود.
رییس جمهوری در آخر اظهار نمود: البته در مورد شب های قدر با توجه به این که ما در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا همچنان فرصت برای تصمیم گیری داریم، هنوز جمع بندی نهایی را مشخص نکردیم و در ایام آتی باتوجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور - که امیدواریم سخت و دشوار نشود - درباره آن هم اعلام نظر خواهیم کرد.
منبع:

1400/01/14
13:33:52
0.0 / 5
562
تگهای خبر: درمان , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان