جزئیات بهره مندی بازنشستگان كشوری از بیمه تكمیلی عمر و حوادث

جزئیات بهره مندی بازنشستگان كشوری از بیمه تكمیلی عمر و حوادث

به گزارش خاتون یار طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، امکان برخورداری بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از بیمه عمر و حوادث با شرایط ویژه و در سه سطح در اسفندماه ۹۹ فراهم شد؛ مدت زمان این بیمه نامه یک ساله و از یکم فروردین تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، فرایند ثبت نام در درگاه الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری در اوایل اسفندماه به دنبال درخواست بازنشستگان اصلاح گردید و بدین سان بازنشستگانی که تمایل داشتند از این پوشش جدید بیمه ای برخوردار شوند، می توانستند با ورود به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به آدرس sabasrm.ir و رفتن به بخش بیمه تکمیلی عمر و حادثه، ضمن اطلاع از ۳ سطح بیمه نامه، نسبت به انتخاب یکی از سطوح و ثبت نام در آن اقدام نمایند.
مهلت ثبت نام در این سامانه تا ۲۷ اسفند ماه بود که به پایان رسید و این پوشش بیمه ای از آغاز سال ۱۴۰۰ برقرار شده است.
در پرتال اطلاع رسانی صندوق بازنشستگی کشوری آمده است که نظر به درخواست های مختلف بازنشستگان و وظیفه بگیران گرامی در مورد افزایش سقف بیمه عمر و حوادث گروهی، صندوق بازنشستگی کشوری مذاکرات لازم را برای دریافت پوشش مناسب برای بازنشستگان و وظیفه بگیران اقدامات لازم را به عمل آورده که ره آورد آن عبارت است از بالا بردن سقف پرداخت فوت به هر علت، بالا بردن سقف پرداخت فوت بر اثر حادثه، پرداخت غرامت روزانه بستری و پرداخت خسارت به منازل مسکونی شامل ساختمان، تأسیسات و اثاثیه در صورت بروز حوادثی مانند آتش سوزی، زلزله و سیل.
بدین ترتیب و بر مبنای توافق با بیمه ملت، امکان برخورداری بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری از بیمه عمر و حوادث با شرایط ویژه و در سه سطح فراهم گردید.
تمام بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری می توانند زیر پوشش این طرح قرار گیرند و تنها استثنا در ارتباط با افراد دارای سابقه بیماری های خاص مانند سرطان، دیالیز، تالاسمی، MS، بیماری های شدید اعصاب و روان، هپاتیت، هموفیلی، دیابت شیرین و ایدز است.
درصورتیکه بیمه شده ای بر اثر یکی از این بیماری ها فوت کند و قبل از قرار گرفتن زیر پوشش بیمه عمر مبتلا به چنین بیماری هایی بوده باشد، غرامت فوت پرداخت نمی گردد.
اما در صورتیکه فوت بر اثر سایر بیماری ها (از جمله کووید ۱۹) یا حادثه باشد یا پس از قرار گرفتن زیر پوشش بیمه عمر به یکی از بیماری های مورد اشاره مبتلا شود، شرکت بیمه متعهد به پرداخت غرامت فوت است.
مدت زمان این بیمه نامه یک ساله و از یکم فروردین تا ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ است و در صورت عدم ثبت نام، امکان افزوده شدن اسم در فهرست تا دوره بعدی میسر نیست.
منبع:

1400/01/11
19:35:56
0.0 / 5
946
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان