روسیه از تولید واكسن اسپوتنیك وی در ۴ كشور اتحادیه اروپا اطلاع داد

روسیه از تولید واكسن اسپوتنیك وی در ۴ كشور اتحادیه اروپا اطلاع داد

به گزارش خاتون یار کریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با انتشار اطلاعیه ای از حصول توافق با شرکت هایی از چهار کشور اروپایی برای آغاز تولید واکسن «اسپوتنیک وی» اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه و مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسیِ گامالیا بعنوان تولیدکنندگان واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» روز دوشنبه اعلام نمودند که مجوز لازم برای تولید این واکسن روسی را از آژانس دارویی اروپا دریافت کرده اند.
مطابق بیانیه رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه تولید واکسن «اسپوتنیک وی» با همکاری شرکت هایی از ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و آلمان تولید خواهد شد.
اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه هم روز سه شنبه گذشته اعلام نموده بود که بر پایه توافق حاصل شده با یک شرکت ایتالیایی، تولید واکسن «اسپوتنیک وی» از ژوئیه سال جاری در این کشور بعنوان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا آغاز خواهد شد.
بنابر گزارش یورونیوز، آژانس دارویی اروپا از ۴ مارس بررسی کارایی، ایمنی و کیفیت واکسن روسی «اسپوتنیک وی» را با هدف ارزیابی انطباق آن با استانداردهای اتحادیه اروپا شروع کرد ولی برخی کشورهای عضو اروپایی همچون مجارستان و اسلواکی به صورت مستقل این واکسن را تایید و تزریق آنرا آغاز کردند.
منبع:

1399/12/26
13:12:32
0.0 / 5
495
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان