سازمان جهانی بهداشت:

یك سوم زنان در دنیا خشونت را تجربه می كنند

یك سوم زنان در دنیا خشونت را تجربه می كنند

به گزارش خاتون یار سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: یک سوم از زنان در سراسر جهان در دوران زندگی خشونت را تجربه می کنند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام نمود: از هر سه زن یک نفر در طول زندگی خود خشونت را تجربه می کند. تجربه خشونت در زنان همچون خشونت فیزیکی یا آزار و اذیت توسط شریک زندگی یا فرد دیگر، سلامت روانی و جسمی حدود ۷۳۶ میلیون زن را در سطح جهان تحت تاثیر قرار داده است.
آمارها نشان میدهد که خشونت توسط شریک زندگی بیشترین میزان را داشته است که زندگی حدود ۶۴۱ میلیون زن را تحت تاثیر قرار داده است. همین طور نابرابری های اقتصادی-اجتماعی یک عامل خطر اصلی است که خشونت بطور نامتناسبی بر کشورهای با درآمد کم و متوسط تاثیر می گذارد.
برآوردها نشان میدهد که ۳۷ درصد از زنان در فقیرترین کشورها خشونت را تجربه کرده اند که در بعضی از کشورها این رقم نیمی از زنان را تشکیل می دهد. همین طور جوانان بیشتر در معرض خطر قرار دارند به شکلی که از هر چهار نفر یک نفر تا اواسط ۲۰ سالگی خشونت توسط شریک زندگی را تجربه کرده اند.
این داده ها با انجام جامعترین مطالعه با موضوع شیوع خشونت مقابل زنان بدست آمده که سازمان جهانی بهداشت به نمایندگی از یک کارگروه ویژه سازمان ملل انجام داده است.
در حالی که در این گزارش تاثیر همه گیری کووید-۱۹ که از سال ۲۰۲۰ شروع شده منعکس نشده است سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که اعمال قرنطینه و ایجاد اختلال در خدمات پشتیبانی، این معضل را بدتر کرده است.
تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: خشونت مقابل زنان در هر کشور و فرهنگ بومی است و به میلیون ها زن و خانواده آنان لطمه می رساند و با همه گیری کووید-۱۹ تشدید شده است. اما برخلاف کووید-۱۹ نمی توان خشونت مقابل زنان را با واکسن ریشه کن کرد.
به گزارش خاتون یار به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، وی ادامه داد: فقط می توانیم با کوشش های ریشه دار و مداوم توسط دولت ها، جوامع و افراد، نگرش های مضر را تغییر داده، دسترسی به فرصت ها و خدمات رسانی به زنان و دختران را بهبود بخشیده و روابط سالم و احترام آمیز با یکدیگر ایجاد نماییم.
منبع:

1399/12/22
13:18:35
0.0 / 5
764
تگهای خبر: خانواده , خدمات , دولت , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان