بازنشستگان تأمین اجتماعی بخوانند

بازنشستگان تأمین اجتماعی بخوانند

به گزارش خاتون یار لرستان رئیس مجمع نمایندگان لرستان آخرین وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را شرح داد.


یحیی ابراهیمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هم اکنون ۱۵۰ هزار میلیارد تومان دولت در تبصره ۲ بند واو پیشنهاد داده است.
وی بیان نمود: این مبلغ برای همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری، کمک به صندوق های بازنشستگی، بخشی از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی، تأمین بخشی از پاداش آخر خدمت کارکنان دستگاههای اجرایی، رتبه بندی معلمان، تأمین بخشی از مطالبات ایثارگران و بیمه تکمیلی، متناسب سازی حقوق اعضای هیات علمی، قانون پشتیبانی از حقوق معلولان، تأمین نظام اجتماعی فراگیر، تأمین مطالبات سهم عضویت صندوق ذخیره بسیجیان و اجرای سیاست های جمعیت و تعالی خانواده پیشنهاد شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای این مهم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان گذاشته شده که همسان سازی حقوق بازنشتگان تأمین اجتماعی در چارچوب همین است ولی باید چکش کاری شود.
رئیس مجمع نمایندگان لرستان تصریح کرد: از این مبلغ حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای همسازی لشکری و کشور لازم است و ۹۰ هزار میلیارد تومان آنرا دولت باید به سازمان تأمین اجتماعی بابت بدهی پرداخت کند و بقیه آنرا برای همسان سازی تأمین اجتماعی بگذارد.
ابراهیمی افزود: همسازی در تأمین اجتماعی اتفاق خواهد افتاد چون اعضای تأمین اجتماعی از قشر محروم تر، مستضعف تر و گرفتارتر جامعه هستند.
وی بیان نمود: حمایت تنها در حوزه لشکری و کشوری نیست و در حوزه تأمین اجتماعی هم هست، در این راستا با دکتر سالاری جلساتی داشته ایم و دولت هم موافق است و در چارچوب لایحه دولت آمده و مجلس هم آنرا مصوب خواهد نمود.
رئیس مجمع نمایندگان لرستان افزود: در بحث همسان سازی نیروهای لشکری و کشوری دولت اعتبار لازم را پیشبینی کرده و در قانون ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه هم آمده است.
ابراهیمی اضافه کرد: به دنبال این هستیم هیئت رئیسه را متقاعد نماییم تا این امر دائمی شوند و برای دائمی شدن این قانون تلاش خواهیم کرد.1399/12/12
21:01:40
0.0 / 5
698
تگهای خبر: خانواده , دستگاه , دولت , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان