تعیین سقف پوشش بیمه ای برای آندوپروتزها توسط تأمین اجتماعی

تعیین سقف پوشش بیمه ای برای آندوپروتزها توسط تأمین اجتماعی

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه توقف صدور دفترچه های کاغذی تکلیف قانونی می باشد که با همکاری مراکز درمانی طرف قرارداد در حال انجام می باشد، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی به منظور همکاری حداکثری با مراکز درمانی طرف قرارداد، صدور دفترچه های جدید را متوقف کرده است اما دفترچه های موجود در دست مردم معتبر است و امکان استفاده از سرنسخه پزشکان هم وجود دارد و سازمان تأمین اجتماعی تعهدات قانونی را درباره این نسخه ها قبول می کند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر امیر عباس منوچهری استقرار سامانه نسخه الکترونیک را زمینه ساز ایجاد تحولات اساسی در خدمات درمانی عنوان نمود و اظهار داشت: در شهرهایی که فاقد مرکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی هستند، فرانشیز بستری بیماران زیر پوشش تأمین اجتماعی در مراکز درمانی طرف قرارداد صفر می شود و خدمات بستری بیماران به صورت مجانی عرضه خواهد شد.

وی اظهار داشت: بر مبنای ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه و بند "ز" تبصره ۱۷ قانون بودجه سالجاری کشور و دستور ریاست جمهوری، تمامی اجزای نظام درمانی کشور مکلف به استقرار نسخه الکترونیک و حذف کامل دفترچه های کاغذی هستند.
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی افزود: بر این اساس، سازمان تأمین اجتماعی از روزهای ابتدایی سالجاری، بحث توسعه و تعمیم نسخه الکترونیک را پیگیری کرد.
منوچهری ضمن اشاره به تقویت زیرساختهای این طرح اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی برای حذف کامل دفترچه های کاغذی در آینده بسیار نزدیک آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون در مراکز خصوصی و طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی حدود ۷۴درصد نسخه ها در بستر الکترونیک تبادل می شوند و تنها ۲۶درصد نسخه ها در ساختار سنتی پیچیده می شوند.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی مدیریت هزینه های درمان و برقراری عدالت را تنها از راه بکارگیری سامانه نسخه الکترونیک قابل انجام دانست و اظهار داشت: نسخه الکترونیک طرح بزرگی است و نتایج آن سبب تحول جدی در نظام سلامت کشور می شود.

منوچهری با اشاره به اینکه سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی به صورت مجانی در دسترس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد است، اضافه کرد: در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک، امکان پذیرش تعهدات بیشتری از جانب سازمان تأمین اجتماعی فراهم می شود.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی افزود: افزایش تعهدات دارویی و وسایل کمک پزشکی این سازمان بالاتر از تعهدات قانونی مصوب شورایعالی بیمه در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک در دستور کار قرار می گیرد.

وی ادامه داد: بر مبنای طرح نسخه الکترونیک، هزینه پروتزهایی که در پیکر بیمار بکار می روند (آندوپروتزها)، هم دارای سقف پوشش سازمان تأمین اجتماعی خواهند شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، منوچهری ضمن اشاره به اینکه هدف نهایی سازمان تأمین اجتماعی بهبود و ارتقاء خدمات درمانی به بیمه شدگان است، اظهار داشت: رفع دغدغه هزینه درمان بیماران بعنوان نقطه آرمانی تمامی سازمان های بیمه گر با این طرح بزرگ ملی قابل اجراست.1399/12/11
14:58:37
0.0 / 5
792
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان