شریعتمداری:

بخش تعاون از ظرفیت كشاورزی و دریا در گلستان استفاده نماید

بخش تعاون از ظرفیت كشاورزی و دریا در گلستان استفاده نماید

گلستان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یکی از زمینه های توسعه فعالیت تعاونی ها در استان گلستان می تواند محور کشاورزی و دریا باشد و باید از این ظرفیت استفاده نمود.محمد شریعتمداری امروز در جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهار نمود: فکر و اندیشه تعاون باید از زمان انتخاب رشته در دانشگاه شروع شود.

وی با تاکید بر اینکه باید تشکل های تعاونی خلق شوند، اضافه کرد: تعاون احتیاج به حمایت دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه تعاونی یک کار عادی نیست، بلکه یک نهضت است، تصریح کرد: با حضور بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

۸۷ درصد تعهد اشتغال گلستان محقق شد

سعید مازندرانی_ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان هم در این نشست اظهار داشت: ۴۶.۵ درصد از جمعیت حدود ۲ میلیون نفری استان گلستان در روستاها زندگی می کنند. جمعیت فعال استان ۶۰۴ هزار نفر و جمعیت شاغل ۵۱۸ هزار نفر است.

وی ضمن اشاره به اینکه در فصل پاییز سال جاری میزان مشارکت در استان ۳۷.۹ درصد و نرخ بیکاری ۹.۳ درصد اعلام شد، اضافه کرد: ۶۷ هزار بیکار مطلق در گلستان داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ضمن اشاره به اینکه اقدامات خوبی برای ایجاد اشتغال و پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی در استان انجام شده است، تصریح کرد: از ۵۲۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در نظر گرفته شده در مرحله پنجم برای استان تابحال ۴۸۱ میلیارد تومان جذب شده و برای مابقی هم پرونده تشکیل و در حال جذب است. ۶۰۷۰ طرح از این تسهیلات بهره مند شدند که زمینه اشتغال ۸۷۲۷ را به همراه داشت.

مازندرانی افزود: سال جاری تابحال ۲۶ هزار ۲۲۶ شغل در گلستان در سامانه رصد به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۶ هزار نفر بیمه شده هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان نمود: ۱۲۲۵ سهمیه برای گلستان در طرح پرداخت یارانه دستمزد در نظر گرفته شده که تابحال ۹۰۷ نفر در چارچوب این طرح مشغول به کار شده اند.

وی ضمن اشاره به اینکه سال جاری ۲۳۸ نفر در چارچوب طرح کارورزی مشغول به کار شدند، اظهار داشت: سال جاری از مجموع ۴۲۰ نفر معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی تابحال ۳۹۴ نفر تسهیلات دریافت نمودند.

مازندرانی خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۶۱۶ بنگاه اقتصادی برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک عرضه شدند که تابحال ۷ هزار و ۸۳۴ طرح معادل ۵۵ درصد آنها موفق به دریافت تسهیلات شدند.
1399/12/09
22:32:47
0.0 / 5
892
تگهای خبر: دستگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان