رئیس كمیته امداد كشور در تبریز مطرح كرد

اشتغال زایی برای 300 هزار مددجو در سال 1400

اشتغال زایی برای 300 هزار مددجو در سال 1400

به گزارش خاتون یار آذربایجان شرقی رئیس کمیته امداد کشور اظهار داشت: طبق برنامه ریزی ها تلاش خواهیم کرد در سال 1400 برابر با 300 هزار اشتغال در میان جامعه تحت پوشش ایجاد نماییم.


مرتضی بختیاری امروز چهارشنبه ششم اسفند، در نشستی با اصحاب رسانه آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه امروز در این استان جشن خودکفایی ۵۰۰۰ مددجو برگزار شد، اظهار نمود: اشتغالزایی برای این تعداد مددجو در نوع خود کاری ابتکاری است.
وی با اشاره به اینکه امروز همین طور ۵۲۰ سری جهیزیه بین جامعه هدف استان توزیع شد، افزود: ۲۰۰ سری از این جهیزیه برای تبریز و ۳۲۰ سری نیز با رعایت تکریم و حرمت بین مددجویان شهرستان ها توزیع شد.
بختیاری با اعلان اینکه خیران آذربایجان شرقی امسال غوغا کرده اند و رقم کمک های خیران و مردم استان از ۱۸۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ به حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در ۱۱ ماهه امسال رسیده است، اظهار داشت: مردم این استان در بخش های مختلف پیشگام هستند.
وی با اشاره به جایگاه بالای استان در اشتغال زایی برای مددجویان، اشاره کرد: سهمی که برای استان امسال درنظر گرفته بودیم، اشتغال زایی برای ۹۸۴۰ نفر بود که با همت دوستان تا آخر سال این عدد به ۱۲ هزار شغل می رسد. این میران اشتغال زایی، بیان کننده همکاریهای بسیار خوبی در این استان است.
رئیس کمیته امداد کشور در ادامه با اعلان اینکه به استناد برنامه پنج ساله ششم، سازمان بهزیستی و کمیته امداد مکلف هستند که سالانه در مجموع ۱۰۰ هزار(۷۰ هزار توسط کمیته امداد و ۳۰ هزار توسط بهزیستی) شغل ایجاد کنند، اشاره کرد: طبق این برنامه در آخر سال پنجم باید ۳۵۰ هزار اشتغال توسط کمیته امداد ایجاد شود که طبق برنامه ریزی در آخر برنامه، ۹۰۰ هزار اشتغال ایجاد می نماییم.
وی با تاکید بر اینکه یک سوم اشتغال کشور در سال ۹۷ توسط کمیته امداد به وجود آمده بود، افزود: در سال ۹۷ بجای ۷۰ هزار شغل برابر با ۱۴۸ هزار شغل ایجاد کردیم و همین طور در سال ۹۸ نیز برابر ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل توسط کمیته امداد کشور به وجود آمد.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، وی افزود: امسال نیز کمیته امداد تا آخر بهمن ماه ۲۱۰ هزار شغل به وجود آورده و تا آخر سال حدود ۲۳۰ هزار ایجاد خواهدنمود.

با رویکرد توانمندسازی حرکت می کنیم
بختیاری با اعلان اینکه از رویکرد حمایتی رد شده ایم و هم اکنون با رویکرد توانمندسازی و خودباوری حرکت می نماییم، اضافه کرد: البته برخی از افراد تحت پوشش مثل سالمندان و بیماران صعب العلاج نیازمند حمایت هستند و در مقابل این مددجویان نگاه حمایتی داریم، اما از باقی مددجویان با رویکرد توانمندسازی، حمایت می نماییم.
وی با اعلان اینکه هم اکنون افرادی هم پشت نوبت هستند تا تحت پوشش این نهاد قرار گیرند، افزود: در بودجه ۱۴۰۰ برای کمیته امداد و بهزیستی سقفی تعیین شده که اگر در صحن علنی مجلس تایید گردد، خواهیم توانست افراد پشت نوبت را هم تحت پوشش قرار دهیم.
رئیس کمیته امداد کشور با تاکید بر اینکه یک میلیون و ۵۷۰ هزار خانوار معیشت بگیر تحت پوشش این کمیته بوده و از محل تبصره ۱۴ نیز حدود ۶۵۰ هزار خانوار تحت پوشش هستند که البته این آمار شناور است، اشاره کرد: در مجموع پنج میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.
وی با اعلان اینکه تعداد قابل توجهی از افراد تحت پوشش کمیته امداد سالمند هستند، اضافه کرد: حدود ۸۰ هزار تا ۸۳ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد دارای بیماریهای صعب العلاج هستند.
ایشان سپس با تکذیب این شایعه که "حق بیمه زنان سرپرست خانوار از سال دهم به بعد قطع خواهد شد"، اظهار داشت: افرادی که برمبنای ضوابط و معیارهای موردنظر بیمه شده اند، پرداخت حق بیمه برایشان تداوم دارد، اما ممکنست خانوارهایی کارآفرین شده و یا شرایطشان فرق کند که در این صورت از تحت پوشش کمیته خارج می شوند.
وی با اعلان اینکه اداره بانوان کمیته امداد نیز در شش استان به راه افتاده است، اضافه کرد: با توجه به این که قسمتی از جمعیت تحت پوشش کمیته امداد بانوان هستند، بدین جهت ادارات بانوان تشکیل شده تا بانوان به آسانی به بیان مشکلات خود بپردازند و مددگیرندگان نیز از این مساله ابراز خرسندی می کنند.
بختیاری با تاکید بر اینکه هدفمان مردمی سازی امدادرسانی بوده و این روند خیلی از گره ها را باز می کند، اظهار داشت: در رابطه با دولت و مجلس نیز قوی عمل می نماییم تا بتوانیم امورات را پیش برده و برای جامعه هدف خود خدمت رسانی نماییم.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در آخر این جلسه، از سامانه ۳۱۸۴ "راه ارتباطی مردم با کمیته امداد آذربایجان شرقی" رونمایی گردید.

منبع:

1399/12/08
12:32:38
0.0 / 5
818
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دولت , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان